Philips 43PUS8506/12

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Philips 43PUS8506/12
Obrazek
https://www.philips.pl/c-p/43PUS8506_12 ... hd-android
https://www.displayspecifications.com/en/model/94212472

Niewątpliwie zaletą telewizora Philips jest możliwość stworzenia wspólnej listy kanałów ulubionych DVB-T i DVB-S oraz możliwość dowolnego ich między siebie mieszania, tego nie potrafią takie marki jak LG, Samsung, TCL, Panasonic...
Działają na tej liście ulubionych także kanały wirtualne w HbbTV, oraz wybrana lista ulubionych jest cały czas utrzymywana nawet jak wyłączymy go do stand-by czy wyłączymy z prądu.

Następnym plusem telewizorów Philips jest możliwość selektywnego wyłączenia HbbTV na danym kanale. Gdy jakiś nadawca przesadza z reklamami w HbbTV, to można wyłączyć u niego obsługę HbbTV, pozostawiając włączoną na innych kanałach. LG czy Samsunga tego nie potrafi.

Obraz dobry, matryca VA więc czerń dobra ale za to słabe kąty, dźwięk taki sobie przydałby się soundbar, pilot z dość małymi przyciskami na mikrostykach w którym bardzo brakuje przycisku info, można klawiszem w prawo też wybrać opis programu, ale na kanałach Polsatu przyciski góra/dół/lewo/prawo przejmuje HbbTV wieć szybko się nie da przeczytać co jest nadawane, trzeba nacisnąć + wybrać szczegóły programu i zatwierdzić OK (dużo klikania zamiast jednym przyciskiem).

_________________________________________________________________________________________________
Teraz z minusów do poprawy w oprogramowaniu co zgłosiłem do Philipsa :

1. Nie działa w ogóle HbbTV na MUX-5-3 TVP testowym w DVB-T2, HEVC , tak wygląda jak by działało HbbTV w Philipsie tylko w DVB-T, a w DVB-T2 już nie. Sprawdzone na Samsungu który poprawnie odbiera HbbTV z tego MUX-a więc z moim nadajnikiem jest wszystko w porządku a problem jest w Philipsie.
W wersji oprogramowania TPM211EA_R.001.002.114.201 naprawiono to.

2. Także na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 brak jest teasera w prawym dolnym rogu, którego naciśnięcie zielonego przycisku przeniósł by mnie do kanałów wirtualnych nadawanych na żywo. W Samsungu u rodziny i w sklepie, w LG działa to poprawnie , w Philipsie nie, następnie do poprawy.
W wersji oprogramowania TPM211EA_R.001.002.114.201 naprawiono to.

3. Banner info podczas przełączania kanałów na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC z MUX-4 wyświetla nie aktualne dane o audycji, jest przesunięte o kilka godzin do tyłu, a tym samym i pasek postępu tak samo źle pokazuje, także szczegółowy opis programu po przyciśnięciu strzałki w lewo widać zły opis tak jak na bannerze info, przesunięty o kilka godzin. Natomiast jak naciśniemy na pilocie EPG, jest już wszystko prawidłowo. Do poprawy.

Tutaj jeden z użytkowników forum Emitela podpowiada  inżynierom Philipsa jak to powinni naprawić, więc wklejam może się im przyda:
Można spróbować, tylko muszą to zrobić mądrze, bo tu jest pułapka.

Powinno być tak:
- jeśli EPG P/F zawiera informacje o programie, który teraz faktycznie trwa (sprawdzamy czas w strumieniu) - pokazujemy P/F
- jeśli nie zawiera - pokazujemy pasujący program (zgodny z czasem ze strumienia) ze Schedule

Dlaczego tak? Bo Schedule jest (niemal) zawsze nadawany wolniej niż P/F, gdyż zawiera więcej danych i jeśli przełączyliby się całkiem na Schedule w każdym przypadku, to nagle byś miał problem z wolnym wczytywaniem się informacji na bannerze info.

Także P/F nadal powinien być używany w pierwszej kolejności, a jedynie mają dorobić "opcję ratunkową", że jeśli w P/F nie ma tego, co powinno być (czas w strumieniu jest inny i nie zawiera programów z P/F), to wtedy zeskoczyć do Schedule i znaleźć tam co jest pasującego.

Dzięki temu nadal EPG będziesz miał wszędzie szybko i jednocześnie MUX 4 się naprawi.
Ten problem sam się na razie rozwiązał, bo po przejściu z DVB-T na DVBT-2 brak jest na tym kanale nadawania EPG. Jak powróci EPG i nadal będzie problem, ponownie wyślę zgłoszenie, na dzień dzisiejszy ten problem znikł więc go zamykam

Edyt. 5.08.2022
Dzisiaj na kanale Wydarzenia 24 włączono EPG i obecnie działa poprawnie, widocznie teraz Polsat dobrze u siebie ustawił godzinę i EPG nie jest już do tyłu przesunięte o 9 godzin jak wcześniej w DVB-T, i nie potrzebna jest już poprawka tego w oprogramowaniu


4. Nie działa poprawnie format obrazu ustawiony jako oryginalny, obraz z DVB-T czy DVB-S nie wyświetla się poprawnie. Gdy obraz jest nadawany w 16:9 to wyświetlić na cały ekran, a gdy 4:3 wyświetlć z pasami po bokach, steruję tym nadawany w strumieniu sygnał WSS, czasem widać go lekko w lewym górnym rogu takie ząbki.

W wersji oprogramowania TPM211EA_R.001.002.114.201, przy formacie obrazu ustawiony jako Oryginalny, to z telewizji naziemnej prawidłową proporcję mają tylko kanały w HD tj. TVP1 HD, TVP2HD, TVP KULTURA HD, TVP SPORT HD, TVP INFO HD, TVP 3 Warszawa HD, TVP DOKUMENT HEVC, TVP KOBIETA HEVC, WYDARZENIA24 HD HEVC. Pozostałe kanały z naziemnej w SD są z pasami po bokach i kanał jest ściśnięty. Tak samo jest na sat. kanały w HD są na cały ekran, a SD są ściśnięte z pasami po bokach. Z tego wyraźnie widać, że telewizor nie steruje poprawnie sygnałem WSS w kanałach nadawanych w SD i zawsze te kanały ściska, a powinien odpowiednio, interpretować sygnał WSS i jeśli jest to sygnalizowane tym sygnałem WSS to wyświetlić obraz albo na cały ekran albo z pasami po bokach.

Ten problem sam się rozwiązał po przejściu do DVB-T2 HEVC, wszystkie kanały są nadawane w 16:9

5. W wersji oprogramowania testowego które otrzymałem TPM211EA_R.001.002.114.201 jak i najnowszej TPM211EA_R.101.001.003.223 popsuto i nie trzyma na stałe wybranej listy kanałów, tj. mam swoje ustawione kanały DVB-T i DVB-S w liście ulubionej , po wyłączeniu telewizora do Stand-by i po ponownym jego włączeniu czasami nie włączy się na tej liście ulubionej, tylko zmieni listę i włączy na naziemnej lub sat. Na wcześniejszych wersjach oprogramowania to nie występowało nigdy. Wysłane zostały logi z tym problemem.
Dla starszych rodziców zrobił się z tego problem, bo włączają sobie jakiś kanał z listy ulubionej, a tam go nie ma bo wywiło z listy ulubionej i są na sat lub naziemnej i co chwilę wołają znów telewizor się zepsuł...

Jeśli jest włączona automatyczna aktualizacja listy kanałów naziemnej i sat, po parę razy dziennie wyrzuci z listy ulubionej do samej sat lub naziemnej (tragedia) . Przy wyłączonej automatycznej aktualizacji listy kanałów sat i naziemnej zdecydowanie rzadziej wyrzuci z listy ulubionej. Do grudniowej włącznie wersji oprogramowania nic takiego się nie działo przy włączonej automatycznej aktualizacji listy kanałów.

6. Nie działa przewijanie do tyłu kanałów na żywo w TVP  HbbTV catch up, wchodzimy na kanał np. TVP 1 z naziemnej, wciskamy niebieski przycisk na pilocie, i chcąc trochę cofnąć do tyłu wciskamy strzałkę w lewo na pilocie ("róża wiatrów"), ale coś się nie chce cofnąć, a powinno. Nie wyskakuje blokada przesówania, tylko coś nie może się cofnąć np. o parę minut do tyłu by zobaczyć coś co na żywo nam umknęło. W innych telewizorach np. Samsung z 2019 roku bez problemu można cofnąć.
Obrazek

7. Bardzo długo wskakują kanały wirtualne w HbbTV jak TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, Ukraina 1, Legia TV, EmiTv, EmiRadio, kanały wskakują po ok 9-14 sekundach od naciśnięciu na pilocie przycisku zmiany kanału. I tu potrzeba optymalizacji, by obraz pojawiał się dużo szybciej, max 2-3 sekundy od wciśnięcia przycisku na pilocie. W telewizorach np. LG, TCL obraz na tych kanałach jak raportują na forum Emitela pojawia się w ciągu ok. 2 sekund (nigdy nie zdążą wyświetlić planszy informacyjnej, bo szybciej obraz z kanału wskoczy).
W którejś wersji oprogramowania zostało to przyśpieszone i obecnie trwa to ok 4-6 sekundy i jest na akceptowalnym poziomie.

7a.Teraz na ww. kanałach wirtualnych HbbTV jest nadawane EPG, i podczas przełączania kanałów przyciskiem na pilocie Channel +/-, na tych wirtualnych kanałach, banner info z nazwą kanału i nazwą obecnej i następnej pozycji się nie pojawia, a na zwykłych kanałach DVB-T i DVB-S jest wyświetlany poprawnie.

8. Bardzo rzadko telewizor nie widzi Modułu CI Conax Smit wraz z kartą TNK Smart HD+, tak jak by modół w ogołe nie był włożony do gniazda, pomaga tylko wyciągnięcie Modułu CI z telewizora i włożenie go ponownie, lub wyciągnięcie wtyczki z kontaktu. Wyłącznie do stand-by nie pomaga. Występuje to bardzo rzadko, 1-2 razy w miesiącu, ale akurat udło się to zarejestrować podczas nagrywania drugi raz logów dla Philipsa i może również znajdą tego przyczynę.


9. Smartfon/tablet nie widzi telewizora Philips gdy wybiorę udostępnienie ekranu i dam wyszukaj nie znajdzie mi telewizora Philips (Miracast) . U rodziny bez problemu znajduje mi Samsunga czy LG. Następnie do poprawy. Być może Miracast zostało w Philipsie wycięte, ale niech postawią sprawę jasno, zostało to wycięte i nie będzie tej funkcji w Philipsach.
https://tpvcrmplus.force.com/PhilipsTVA ... anguage=pl
Odpowiedz: Android TV wspiera Chromecast, a nie Miracast (tak jak w przypadku Samsung czy LG). W takim przypadku należy skorzystać z aplikacji Google Home i udostępnić ekran.

10. W Philipsie głos i obraz jest opóźnieny o ok 1 sekundę, w stosunku do innych telewizorów i stb z DVB-T, źródło dokładnie to samo DVB-T, ścieżka dźwiękowa też ta sama. Źle się ogląda ten sam kanał, gdy za ścianą w drugim pokoju oglądany jest ten sam kanał i słychać tą różnicę w dźwięku. Może udało by się to przyśpieszyć w Philipsie, by było mniej więcej równo?
Odpowiedź: W tym przypadku raczej nic nie będziemy mogli zrobić. Nie jest to również uważane za usterkę - zgodne ze specyfikacją.

11.Powinni jeszcze dołożyć możliwość regulacji czasu wyświetlania bannera info, dołożyć wyświetlanie aktualnej godziny i dnia tygodnia na bannerze info np. w prawym górnym rogu oraz dać ciemne tło pod wyświetlanym tekstem na bannerze info.
Obrazek

Powiększyć na cały ekran opis szczegółowej audycji i zwiększyć czcionkę.
Obrazek

Odpowiedź: poszło do odpowiedniego działu

12. Włączam telewizor ze stand-by przyciskiem Power na pilocie i włącza się np. TVN 24 na którym wcześniej telewizor został wyłączony (na bannerze info pisze że jest to TVN 24 i numeracja też się zgadza), a wyświetla się obraz z innego kanału np. TVS, wystarczy zmienić kanał i powrócić do niego z powrotem i jest już ok. Lista kanałów ulubiona.

13. Na wersji oprogramowania TPM211EA_R.101.000.136.218 z Androidem 11, nie działają żadne stacje radiowe na kanale EmiRadio, po wybraniu którejś ze stacji radiowej, wciskam OK, i znika obraz pojawia się czarna plansza, by za chwilę znów plansza powróciła, a głosu na żadnej stacji nie ma, tak jak by się telewizor przywiesił i po przełączeniu na EmiTv czasami też nic nie działa bo pewnie coś jest przywieszone. Na forum Emitela raportują, że na innych telewizorach działa bezbłędnie.

Na wersji oprogramowania TPM211EA_101.000.178.222 naprawiono i dział już poprawnie EmiRadio.

14. Następny błąd dotyczący HbbTV i kanałów wirtualnych. Wchodzę na kanał Legia TV i wyświetla Legia TV, wchodzę na TVP ABC 2 i wyświetla TVP ABC 2, wchodzę na TVP Historia 2 i wyświetla TVP Historia 2, wchodzę na TVP Kultura 2 i wyświetla uwaga TVP Historia 2, wchodzę na Ukraina i wyświetla TVP Historia 2,wchodzę na TVP Kultura 2 i wyświetla TVP Kultura 2. Jednym słowem raz wyświetli prawidłowy kanał wirtualny, a raz inny, tak jak telewizor na chwilkę by się przywiesił. Nadal strasznie długo wskakują te kanały wirtualne, ale to już opisałem w pkt. 7.
Philips przecież jest z wyższej półki, dlaczego na nim tak topornie HbbTV działa, a np. na budzetowym TCL z Androidem, gdzie chodzenie po menu telewizora jest bardzo topornie i wolne, natomiast samo HbbTV śmiga od strzału, kanały wirtualne wskakują ok. 2 sekundy od momentu wsiśnjenia go na pilocie, w Philipsie ok. 10-12 sekund, i wygląda tak, jak by na początku na chwileczkę telewizor się przywieszał. Niech technicy Philipsa przysiądą i dopracują wreszcie kwestie HbbTV w swoim telewizorze, mają sygnał naziemny
Obrazek

15. Prośba, przy wybraniu "Ponownie uporządkuj kanały" w liście ulubionej obecnie można przenosić kanały pojedyńczo na inną pozycję, dołożyć możliwość zaznaczenia (zafajkować) poszczególnych kanałów i przeniść wszystkie razem grupowo np. z końca listy na sam początek, bo obecnie można to zrobić tylko po jednym kanale, a to przy 42 kanałach długo trwa.

Teraz gdy przechodziliśmy z DVB-T na DVBT-2 trzeba było od nowa wyszukać kanały naziemne, i wówczas zniknęły wszystkie kanały z listy ulubionej, pozostały na niej tylko z sat. Wyszukałem kanały naziemne i grupowo przeniosłem je do listy ulubionej, gdzie zapisało je na końcu listy kanałów ulubionych, następnje wszystkie pojedyńczo musiałem przenieść na początek listy ulubionej, a to zajmuje sporo czasu przy 42 kanałach i tu potrzeba by można było za znaczyć poszczególne kanały z końca listy i przenieść je grupowo na inną pozycję (coś podobnego jak fajkuje się kanały na liście naziemnej by przenieść je do ulubionej). Mam nadzieję że dobrze to wytłumaczyłem.

16. Prośba, by można było ręcznie wyszukiwać kanały telewizji naziemnej po numerze kanału (6-12 i 21-60) zamiast po częstotliwości w MHz. Teraz jest możliwość wyszukiwania tylko po częstotliwości, a by został dodany wybór czy chcę wyszukać tak jak obecnie po częstotliwości czy po numerze kanału.
Menu>często używane ustawienia>wszystkie ustawienia>kanały>instalacja naziemnych/kablowych>tryb cyfrowy:odbiór testowy>szukaj> i tu dołożyć wybór czy po częstotliwości jak obecnie czy po numerze kanałów (bo większość zna numer kanału danego Muxu a nie częstotliwość).
Obrazek

17. Pojawił się problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 HD w DVB-T2 HEVC z MUX-4, pomimo siły sygnału 92%, jakość 100% BER(0e-6) obraz co jakiś czas pixeluje zatrzymuje się, zanika głos i obraz, by po jakimś czasie znów dobrze odbierać. Podczas złego odbioru siła, jakość ani BER nie ulega zmianie. W tym samym czasie gdy u mnie obraz zanika, u cioci na Samsungu jest w porządku, która mieszka obok mnie i odbiera z tego samego nadajnika. Takze na innych telewizorach jak LG, Sony, czy nawet na Philipsach z roku 2019 PUS7334 czy 2020 PUS8535 jest w porządku, a tylko na modelu z 2021 roku PUS8506 jest problem z odbiorem.

Jak widać potrzebna jest pilna poprawka w oprogramowaniu, bo coś obecny model Philipsa serii PUS8506 nie radzi sobie z odbiorem sygnały MUX-4 i kanału Wydarzenia24 HD, a na innych telewizorach jest w porządku. Dodam, ze innne Muxy jak 1,2,3,8 odbiera bardzo dobrze bez zakłóceń.
Nagranie z widocznymi zakłóceniami w odbiorze pomimo dobrego sygnału: https://youtu.be/U9bml2GREEY
Porównanie odbioru kanału Wydarzenia24 z naziemnej jednocześnie na Philipsie 43PUS8506 i na Samsungu: https://youtu.be/6F8qRcoUZTw
W nowym oprogramowaniu TPM211EA_R.101.001.003.251 praktycznie wyeliminowano błąd z odbiorem kanału Wydarzenia24, jak zaskoczy dobrze kanał to działa cały czas dobrze, ale czasami źle zaskoczy i zaraz od początku zanika obraz i dźwięk i to muszą jeszcze poprawić.

18. Na kanale 1161 według LCN na liście naziemnej, kanał HbbTV na którym wyświetla się plansza z komunikatem Polsat Go i dopiskiem "Aplikacja HbbTV dedykowana dla telewizorów obsługujących hybrydową HbbTV. Podłącz telewizor do Internetu" pojawia się tylko ta plansza i nic więcej, a na innych telewizorach działa poprawnie HbbTV. Oprogramowanie w telewizorze TPM211EA_R.101.000.136.218 z kwietnia tego roku, telewizor nowszego nie widzi. Oczywiście telewizor podłączony do Internetu.

Rozwiązanie: Paweł Tutka który tworzy HbbTV dla Polsatu dokonał korekty pod Philipsa (bo na innych telewizorach wcześniej działało) i jest już poprawnie pobiera serwis z internetu. Plansza znika po ok 1- 2 sekundach.

19. Dzisiaj 1.02.2023 roku, TVP pousuwała z nazwy kanału dopisek HD oraz HEVC i te wszystkie kanały zniknęły z listy kanałów ulubionych, a tak nie powinno być tylko powinna zmienić się nazwa kanału i pozostać nadal na liście kanałów ulubionych. Teraz trzeba z listy naziemnej z powrotem przenieść do ulubionej, na końcu się zapiszą i na ulubionej pojedyńczo po jednym kanale przenieść na pozycję w którym były wcześniej. Kto że starszych osób poradzi sobie z samodzielna naprawa listy kanałów ulubionych?

Ulepszyć tak, by przy zmianie nazwy kanału (np. TVP 1 HD na TVP, czy TVP Dokument HEVC na TVP Dokument) kanał taki nie znikał z listy kanałów ulubionych, a zaktualizował tylko nazwę kanału na nową. Tak samo z satelity by kanał nie znikał tylko zaktualizował nazwe.

20. Telewizor nie widzi nowego oprogramowania jak się ręcznie sprawdzi ani sam automatycznie go nie pobierze. Ostatnie oprogramowanie pobrał chyba w kwietniu 2022 i było to pierwsze wydanie z Androidem 11 na mój model (TPM211EA_101.000.136.218) i następnych oprogramowań już nie widział, wszystkie po paru miesiącach musiałem ręcznie aktualizować z Pendrive. Teraz od 8 lutego jest dostępne nowe oprogramowanie: TPM211EA_101.001.003.248 , i telewizor go również nie widzi, twierdzi ze nie ma nowego oprogramowania. W telewizorze mam wgrane z pendriva TPM211EA_101.001.003.232. Oczywiście telewizor podłączony do Internetu przewodowo, YouTube i inne rzeczy z internetu działają bardzo dobrze. Dołączam historia aktualizacji oprogramowania.
Dzisiaj dałem w telewizorze zainstaluj ponownie telewizor, od początku musiałem go zaprogramować i po instalować wtyczki i skalibrować obraz, ale to nic nie dało, nadal telewizor twierdzi że nie ma nowego oprogramowania, straciłem tylko pół dnia, nie potrzebnie go przeinstalując.
Ostatnią wersję oprogramowania TPM211EA_101.001.004.105 widział więc może naprawili?

21. W nowym oprogramowaniu TPM211EA_R.101.001.003.251 pojawił się problem który dotychczas nie występował, na części Polskich kanałów brakuje EPG (ok połowa) z satelity Hot Bird 13E, lista wyszukana według operatora NC+. Oczywiście wtyczka z kontaktu była wyciągana na ok 30 minut nic nie dała, dotychczas nie było problemu z EPG na Philipsie. Na zewnętrznym tunerze i innym telewizorze Samsung EPG na tych kanałach się znajduje. Z naziemnej wszystko jest ok z EPG, tylko problem jest z satelitą. Podsyłam nagranie gdzie widać na jakich kanałach go brak, np. TVP 1, TVP 2 i inne z satelity: https://youtu.be/-3hLg_GoibU
Wykasowałem wszystkie kanały z sat i naziemnej, następnie na nowo je wyszukam, stworzyłem z powrotem listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną i całe EPG dla sat powróciło.


22. Jeśli nie mam jakiegoś kanału wykupionego w moim pakiecie pojawia się plansza z komunikatem o tym i jak ona się wyświetla nie da się przełączyć kanału na inny klawiaturą numeryczną na pilocie i starszym osobom wówczas sprawia to problem bo nie da się przełączyć. Poprawić to np. poprzez likwidację wyświetlania tej planszy, lub by jak się wyświetli ta plansza, by można było przełączyć na inny kanał klawiaturą numeryczną na pilocie oraz page +/- na pilocie.
Obrazek
______________________________________________________________________________________________

Wszystko to zgłosiłem do Philipsa i wysłałem im logi zgrane z telewizora. Były testy tego telewizora i nikt o tych problemach nie pisał, bo odbiór naziemny traktują po macoszemu, a liczy się tylko Netflix, a przecież telewizor jak sama nazwa wskazuje jest do oglądania telewizji, a Netflix jest tylko dodatkiem a nie inaczej.

Tak na prawdę na pilocie powinni dodać trzy przyciski info, subtitle i audio, pilot taki długi, miejsca pełno na dołożenie nowych przycisków, ale teraz taka moda u wszystkich, że kasujemy potrzebne przyciski a ładujemy duże jak Netfliks.

Listę kanałów ulubionych mam ułożoną, na początku kanały z DVB-T w kolejności jak na LCN, tylko bez dziur, łącznie z wirtualnymi w HbbTV, a niżej kanały Polskie FTA z satelity, a następnie kanały kodowane z satelity z pakietu Smart HD+. Dokupiłem moduł CI Conax Smit i działa poprawnie w telewizorze Philips wraz z kartą kodową Smart HD+.

Kanały SAT wyszukałem według operatora NC+, jest także do wyboru Cyfrowy Polsat.
Na innym forum piszą, że też ładnie działa z modułem CI Polsatu.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2023, o 15:19 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 98 razy.

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: wiwi »

U mnie na PHILIPS 55OLED804 robiłem dzisiaj aktualizacje oprogramowania i HbbTV działa na kanałach MUX5 (DVB-T2) nie wiem czy przed aktualizacją działało.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5558
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: @GUTEK@ »

Krosnoludek pisze: 1 stycznia 2022, o 20:40 5. Smartfon/tablet nie widzi telewizora Philips gdy wybiorę udostępnienie ekranu i dam wyszukaj nie znajdzie mi telewizora Philips. U rodziny bez problemu znajduje mi Samsunga czy LG. Następnie do poprawy.
Bo AndroidTV nie obsługuje Miracast - Google wycina tą funkcję i pcha wszystko w Chromecast. Mój poprzedni telefon, też za nic nie potrafił przesłać obrazu na telewizor. Nowy wykrywa TV i działa ok przesyłanie.
Tak samo jest z Windowsem, w Win10 jest wbudowana obsługa Miracast w system i niestety to z telewizorami na AndroidTV nie działa. Jedyny sposób udostępnienia Pulpitu to przez przeglądarkę opartą na Chromium - Chrome badź Edge (wersja na Chromiuim).

Nie wiem, może niektórzy producenci dodali obsługę Miracast do modeli z AndroidTV, ale Philips i TCL tego nie obsługują.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Powinien działać Miracast na Philipsie, ale może faktycznie jest tak jak piszesz?
https://tpvcrmplus.force.com/PhilipsTVA ... anguage=pl

Edyt. 4.01.22
Podobno nowe oprogramowania jest w opracowywaniu poprawiające rzeczy co zgłosiłem.

Gumiś
Posty: 21
Rejestracja: 12 lipca 2011, o 12:29

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Gumiś »

Krosnoludek pisze: 1 stycznia 2022, o 20:40

Dziwie się, że nikt do tej pory tego nie wyłapał, przecież Philips jest już chwilę w sprzedaży. Ciekawi mnie jak z HbbTV jest w modelach zeszłorocznych (końcówka 5) jak i starszych. Mogły ktoś to sprawdzić?

Wszystko to zgłosiłem do Philipsa i wysłałem im logi zgrane z telewizora. Były testy tego telewizora i nikt o tych problemach nie pisał, bo odbiór naziemny traktują po macoszemu, a liczy się tylko Netflix, a przecież telewizor jak sama nazwa wskazuje jest do oglądania telewizji, a Netflix jest tylko dodatkiem a nie inaczej.
Philips 65OLED855/12 z 2020 r., HbbTV w wersji 2.0.2. Potwierdzam problemy nr 3 i 4.

Natomiast najbardziej irytujący problem w moim przypadku dotyczy wirtualnych kanałów nadawanych w ramach MUX-8 (TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP ABC 2). Dość często (choć nie zawsze) w ciągu 1. minuty wyświetlania sygnału zamraża się wideo (audio słyszalne). Taka stopklatka startuje po kolejnych parunastu sekundach i mamy pięknie rozsynchronizowany obraz i dźwięk. Nie jest to wina netu (światłowód), zostaje więc oprogramowanie. Swego czasu przesłałem nagrania problemu do Philipsa - nic mądrego (poza ewentualnym podesłaniem serwisanta) nie zaproponowali. Jak zgrać logi (może to bardziej ich ruszy)?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Mnie sami poprosili o logi, najpierw do nich zadzwoń 22 397 15 04 i powiedz co się dzieje, podaj adres e-mail, oraz numer fabryczny telewizora (ja zrobiłem zdjęcie naklejki z pudła i na e-maila wysłałem). Następnie dostaniesz odpowiedź na e-maila i instrukcję jak postąpić, jak będą chcieli ligi, to poproszą o ich zgranie.
Jeśli chodzi o błędy 3 i 4, to może poczekaj z ich zgłoszeniem, zobaczymy czy w moim naprawią, jak naprawią to wtedy im zgłosisz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5558
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: @GUTEK@ »

Gumiś pisze: 10 stycznia 2022, o 11:40Jak zgrać logi (może to bardziej ich ruszy)?
To Android więc logcatem. Przykładowy opis tu, tylko zamiast po USB to trzeba się połączyć z telewizorem po IP - https://forum.android.com.pl/topic/1471 ... bi%C4%87/2
(jakby co to nie mój nick tam na forum)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Dziwną odpowiedź od Philipsa dostałem, wcześniej mi odpisali, że pracę nad nowym oprogramowaniem trwają, nawet podesłali mi zdjęcia z pojawiającym się teaser na TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 w nowym poprawionym oprogramowaniu które jest jeszcze nie wydane.
Brak HbbTV na niektórych kanałach DVB-T2 oraz kanale opartym na Hbbtv - po testach działa prawidłowo wszystko , spowodowane może być to u Pana po stronie dostawcy/nadajnika.
U cioci na Samsungu działa poprawnie HbbTV na DVB-T2 HEVC, więc z nadajnikiem wszystko jest ok, a problem jest albo w oprogramowaniu (mam wgrane najnowsze) lub coś z telewizorem jest nie tak.

Byłem dzisiaj w MM i ME i niestety nie mają dostępnego MUX-5 w DVB-T2 HEVC i nie mam jak sprawdzić innego Philipsa na tym MUX-ie

Zauważyłem jeszcze jedno, różnie działające telewizory Philips na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, i tak w MM na PUS8506 pojawia się teaser w prawym dolnym rogu z wyborem zielonej kropki, po wciśnięciu której pojawiają się kanały na żywo, więc jest tak jak powinno być.
Zrobiłem zdjęcie tego w MM i wersji oprogramowania, która nie była aktualnela, bo pojawiał się monit o nowym oprogramowaniu gdy dałem sprawdz
Obrazek
Obrazek

Natomiast w ME też na telewizorze Philips i jakimś nie aktualnym oprogramowaniem, na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 już teaser w prawym dolnym rogu ekranu się nie pojawiał, tak jak u mnie.

Myślę że w tej nowej wersji oprogramowania coś jest zchrzanione z HbbTV lub u mnie telewizor jest coś nie tego.

Gumiś
Posty: 21
Rejestracja: 12 lipca 2011, o 12:29

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Gumiś »

Mnie dziś szybko spuścili na drzewo w kwestii zamrażania wideo na wirtualnych kanałach w MUX-8. Przerzucili odpowiedzialność na TVP - problem po stronie nadawcy, "nie współpracujemy z nimi bezpośrednio".

Dość wygodne, biorąc pod uwagę, że mało jest zgłoszeń tego akurat problemu na forach, a i ja na innym sprzęcie z HbbTV 2.0.2 (Sharp) nie mam takich przebojów.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Mam potwierdzenie od innego użytkownika telewizora 70PUS8506 i odbierającego sygnał NTC z Raszyna i ma dokładnie takie samo objawy i nie działające HbbTV na kanałach DVB-T2, HEVC, oprogramowanie ma to samo z grudnia najnowsze tak jak i ja. Telewizor również zakupił w sklepie u Kikiego w Olsztynie w połowie grudnia i ma datę produkcji 07.2021. Jego jest 70" mój 43", mój również ma datę produkcji 07.2021. Nie odbiera MUX-8 więc nie może potwierdzić problemów z brakiem pojawienia się teasera na kanałach wirtualnych TVP.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/14 ... ce-63.html

Także inny użytkownik tu na forum Emitela potwierdza poprawny odbiór HbbTV na MUX-5 w DVB-T2 HEVC z Suchej Góry, tak samo jak ma to miejsce u mojej cioci na Samsungu.
viewtopic.php?p=248009#p248009

Co obstawiacie, skopane oprogramowanie w Philipsie czy może problem związany z datą produkcji i wersją sprzętową telewizora?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5558
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: @GUTEK@ »

A takie głupie pytanie. Bodajże jak naciśniesz + na pilocie to po lewej wyświetla menu dotyczące aktualnego kanału. Masz tam też włączone hbbtv dla tego kanału ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Tak oczywiście sprawdzałem + i na każdym kanale mam włączone (zresztą jest to bardzo dobra rzecz, że można selektywnie dla danego kanału w HbbTV ją wyłączyć, gdy nadawca przegina z reklamami, z tym wielki Plus dla Philipsa, a nie wyłączać dla wszystkich kanałów).
W HbbTV dawałem również:
Wyczyść listę zatwierdzonych aplikacji
oraz Reset identyfikatora urządzenia HbbTV
Pliki Cooke włączone
Śledzenie włączone

Telewizor wyłączałem z prądu, odpinałem kable antenowe....

Jutro zadzwoni do sklepu Kikiego do Olsztyna, Marek miałmi sprawdzić działanie u nich HbbTV, w piątek dzwoniłem to jeszcze nie sprawdził bo nie miał czasu.

dvbtowiec
Posty: 2516
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: dvbtowiec »

W Sony też jest opcja selektywnego wyłączania.
Jedyny minus jej działania, gdy zaprogramujesz jakąkolwiek częstotliwość, selektywne wyłączanie HbbTV się wyłącza na wszystkich kanałach.
Zapewne chodzi o to że po programowaniu pozycje kanałów mogły się przestawić i najprościej jest zresetować tą opcję, niż analizować gdzie jest teraz kanał.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Czy nie ma tu na forum osoby co kupiła tegoroczny model Philipsa serii PUS8506 i sprawdziła by mi działanie HbbTV na kanałach w DVB-T2 HEVC?

Ciekawie kiedy nowe oprogramowanie się pojawi online, może wreszcie poprawi zgłoszone problemy z HbbTV. Niektórzy w Europie dostali, bo mieli problem z Ambilight
https://www.avforums.com/threads/philip ... t-30005453

Obrazek

Jak nie poprawią, to nie wiem co z tym telewizorem zrobić?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5558
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: @GUTEK@ »

No ale z tego co widzę tam podali link do pobrania tego oprogramowania, więc co za problem zaktualizować z pendriva ?

Wally666
Posty: 4
Rejestracja: 17 stycznia 2022, o 14:54
Miejscowość: Pruszków
Odbiornik: 70PUS8506

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Wally666 »

Potwierdzam spostrzezenia kolegi Krosnoludek - u mnie jest dokladnie to samo w modelu 70PUS8506. Sprawa zgloszona juz do Philipsa. Ja odbieram sygnal z nadajnika Raszyn/Lazy

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

Nie chcę takiego oprogramowania wgrywać, bo może telewizor będzie do wymiany, by potem problemów nie było.

Witam kolegę Wally666 z forum HDTV, ciekawie co Tobie odpiszą?

Wally666
Posty: 4
Rejestracja: 17 stycznia 2022, o 14:54
Miejscowość: Pruszków
Odbiornik: 70PUS8506

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Wally666 »

Zespol Philipsa postanowil odpisac cos w formie - na pewno nie sprawdziles czy hbbtv jest uruchomiony, czy masz internet i czy w ogole masz TV :) Generalnie ich instrukcja ponizej:

Poniższy artykuł dotyczy wszystkich telewizorów Philips Smart TV

Sytuacja
Podczas próby uzyskania dostępu do HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband Television) za pomocą czerwonego przycisku na pilocie, telewizor nie odpowiada lub interface nie działa poprawnie.

Lista kontrolna
Upewnij się, że:

* Oprogramowanie telewizora jest zaktualizowanie do najnowszej wersji.
* Telewizor jest podłączony do internet.
* Kanały cyfrowe są zainstalowane na wewnętrznym tunerze telewizora.
* Dostrojone kanały mają dostęp do zawartości telewizji Hbb.

Odpowiedź
Jeśli telewizor nie reaguje, gdy czerwony przycisk jest naciśnięty na pilocie lub interfejs pokazuje jeden lub więcej błędów, wykonaj następujące kroki:

1. Sprawdź, czy opcja HbbTV w telewizorze jest włączona
Naciśnij przycisk "Ustawienia" na pilocie I wybierz:

[Ustawienia ogólne] > [HbbTV] > [Włącz]
Lub

[Wszystkie ustawienia] > [Ustawienia ogólne] > [HbbTV] > [Włącz]
2. Sprawdź portal Smart TV
Wejdź do portal Smart Tv I sprawdź, czy:

Warunki korzystania z portal zostały zaakceptowane (jeśli nie, pojawią się na ekranie)
Wybrano właściwy kraj
3. Wyczyść pamięć internetu
Naciśnij przycisku "Ustawienia" na pilocie i wybierz:

[Sieć] > [Wyczyść pamięć internetową] > [OK]
Lub

[Wszystkie ustawienia] > [Sieć] > [Sieć przewodowa lub Wi-Fi] > [Wyczyść pamięć internetu] > [OK]
4. Zainstaluj ponownie telewizor
Jeśli poprzednie kroki nie rozwiązały problem, zainstaluj ponownie telewizor i kanały.
Naciśnij przycisk "Ustawienia" na pilocie i wybierz:

[Ustawienia ogólne] > [Zainstaluj ponownie telewizor] > [Tak]
Lub

[Wszystkie ustawienia] > [Ustawienia ogólne] > [Zainstaluj ponownie telewizor] > [Tak]
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować telewizor i kanały.


Uwaga: Ścieżki menu w tych krokach mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu


Jeśli interface HbbTV nadal wykazuje problemy, skontaktuj się z dedykowanym działem pomocy technicznej Philips TV.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3274
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
OPTICUM XS65 COMBO
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: Krosnoludek »

A potem odpiszą Ci że u nich jest wszystko w porządku, przed chwilą dzwoniłem do nich i konsultanci jeszcze raz przekażą do odpowiedniego działu. Albo mamy uszkodzone telewizory (oba data produkcji 07.2021) albo oprogramowanie jest walnięte, tylko dlaczego w Philipsie żekomo działa?

W którym miejscu to sprawdzić?
2. Sprawdź portal Smart TV
Wejdź do portal Smart Tv I sprawdź, czy:

Warunki korzystania z portal zostały zaakceptowane (jeśli nie, pojawią się na ekranie)
Wybrano właściwy kraj

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2877
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Philips 43PUS8506/12

Post autor: hadam »

Tylko, że zasadniczo to niczego nie powinieneś szukać i niczego nie włączać, bo to nowy model, więc zgodnie z rozporządzeniem, HbbTV ma mieć domyślnie włączone i ma działać prawidłowo.
Na przykład po przywróceniu do ustawień domyślnych wszystko powinno działać, bez łaski.
Wezwij serwis, pokaż im treść rozporządenia i najlepiej abyś miał obok drugi odbiornik, aby pokazać jak to ma wyglądać i że instalacje masz w porządku, wtedy nic Ci nie wmówią.

ODPOWIEDZ