Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2655
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Samsung UE40D6500 + TechniSat Terrabox T3
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo (pasywna) + rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: hadam »

cherubin pisze: 26 lipca 2022, o 23:49 Duble TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC powinny być przesunięte w tył o 1 godzinę jak to robią brytyjscy nadawcy. Np. jak zainteresuje cię film to można oglądnąć na dublu od początku.

Na kanałach TVP jest usługa Catch up TV, cofanie audycji poprzez HbbTV, więc to nie przejdzie.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3518
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: K63 »

Komercyjni będą mogli ponownie nadawać testowo, ale muszą teraz za testy płacić. TVP jest zwolniona z opłat, bo pozwolenia dostała przed 28 czerwca. :!:
W maju prezes UKE Jacek Oko stwierdził, że po przejściu na DVB-T2/HEVC multipleksy eksperymentalne stracą sens. Przez kilka tygodni regulator zastanawiał się czy godzić się na kolejne takie emisje. W międzyczasie wygasły zgody na funkcjonowanie MUX-ów próbnych. W tym samym okresie UKE regularnie wydawał pozytywne decyzje wobec MUX-u testowego TVP, choć nadawca publiczny nie zmienił standardu. W multipleksie eksperymentalnym są dostępne: TVP3 Warszawa HD, TVP Rozrywka HD, TVP Dokument HD, TVP Kultura HD, a od niedawna także duble TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD. Pozwolenia w zależności od lokalizacji wygasają 28 marca, 24 kwietnia, 22 maja lub 26 czerwca 2023 roku.
Za możliwością dalszego funkcjonowania multipleksów eksperymentalnych opowiedziała się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. O zgodzie na nadawanie w Katowicach od 1 sierpnia poinformowała już TVS (TVS HD, Polsat HD, TV Republika, TV Okazje i Radio Silesia). Operator MUX-ów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu BCAST (Polsat, Nowa TV, TV Okazje, TVRegionalna.pl, TV Republika, Stars.TV, EWTN) i Grupa MWE, która miała pozwolenie na nadawanie m.in. w Szczecinie (Filmax, Nuta.TV, Nuta Gold, Junior Music, Power TV, Stars.TV i Xtreme TV) wciąż czekają na decyzję. - KRRiT jest przychylna kolejnym decyzjom o multipleksach testowych, dlatego wydajemy takie pozwolenia. Wniosek ws. TVS został przekazany, zgodnie z prawem, celem uzgodnienia sentencji decyzji do KRRiT. Odpowiedź przewodniczącego jeszcze do nas nie dotarła. Wnioski ws. BCAST i MWE są jeszcze procedowane i nie zostały wysłane do uzgodnienia do KRRiT. Jesteśmy w stałym kontakcie z nadawcami, wnioski są zmieniane i uzupełniane - informuje Wirtualnemedia.pl Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE.
UKE zdecydował, że za pozwolenie na działalność multipleksów próbnych trzeba będzie słono płacić. - Od 28 czerwca, w przypadku wniosków o „testy DVB-T2”, nie zwalniamy z opłat. Do tej pory przychylaliśmy się do wniosków o takie zwolnienie. Od tego dnia DVB-T2 jest technologią powszechnie wykorzystywaną na terenie całego kraju, trudno więc mówić o testowaniu nowej technologii - tłumaczy Tomaszewski. TVP nie musi jednak na razie płacić za działalność swojego MUX-u testowego. - Decyzje na multipleks testowy dla TVP były wydawane przed 28 czerwca, a opłata jest wnoszona za rok z góry. Opłaty są zgodne z rozporządzeniem, wynoszą dla multipleksów od kilkudziesięciu do kilkuset tys. złotych w zależności od obszaru oraz typu/ilości miast i gmin pokrytych zasięgiem. Na przykład każdy wykorzystany MHz w mieście na prawach powiatu to koszt 5 tys. zł rocznie. Dla przypomnienia, MUX wykorzystuje 8 MHz, czyli już tutaj mamy 40 tys. zł - zdradza p.o. rzecznik UKE. Tym samym multipleks obejmujący zasięgiem tylko jedno miasto na prawach powiatu kosztuje 40 tys. zł rocznie. Choć zgody dotyczące TVP nie zostały wydane na cały rok, to multipleks eksperymentalny dociera do blisko 90 proc. powierzchni Polski dzięki 50 obiektom nadawczym. Gdyby TVP musiała płacić za zgodę, tak jak nadawcy komercyjni, to pochłonęłoby to wiele milionów złotych. Nie wiadomo czy tak stanie się wiosną 2023, kiedy wygasną pozwolenia na emisje próbne nadawcy publicznego.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... aty-cennik

MaxEvans
Posty: 762
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ + WIWA H265 Lite + SKYMASTER STB 265
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa DIPOL 11 + Symetryzator + Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: MaxEvans »

Jacek K wie jak zaoszczędzić szekle ;) zaradny gospodarz :D

cherubin
Posty: 63
Rejestracja: 13 listopada 2020, o 12:44
Miejscowość: Rzeszów
Odbiornik: LG UM7450PLA
Instalacja antenowa: UHF: MAGURA ATZ-19 pasywna
VHF: DIPOL-1/5-12 pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rzeszów/Baranówka/Tyczyn;Sucha Góra

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: cherubin »

hadam pisze: 27 lipca 2022, o 07:56
cherubin pisze: 26 lipca 2022, o 23:49 Duble TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC powinny być przesunięte w tył o 1 godzinę jak to robią brytyjscy nadawcy. Np. jak zainteresuje cię film to można oglądnąć na dublu od początku.

Na kanałach TVP jest usługa Catch up TV, cofanie audycji poprzez HbbTV, więc to nie przejdzie.
Korzystam z tego, ale często zdarza się, ze cofnięty program do początku przerywa się w trakcie odtwarzania i znowu wraca do początku. Z przewijaniem też jest problem. Poza tym większość dzisiejszych dekoderów nie ma usługi HBBTV. Nadawanie programu +1 omija zakaz nadawania powyżej 30 dni tych samych programów telewizyjnych.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 198
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.741
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: neo69 »

wiertolot pisze: 26 lipca 2022, o 12:31 @DVB-T2,
Rozumiesz, że drzewa, liście w trakcie poruszania na wietrze wytwarzają fale elektromagnetyczne, na częstotliwościach na których naziemnie nadawane jest radio i telewizja, powoduje to nieodwracalne zakłócenia i nie ma wcale wtedy odbioru i nie ma na to żadnego lekarstwa,
żadna antena, instalacja , wzmacniacz nic wtedy nie pomoże, dopiero po ustaniu wiatru wszystko stabilizuje i wraca do normy.
Pierwsze musi być to naprawdę bardzo mocno nadawane, żeby to dochodziło, a nie jakieś końcówki sygnałów do 10 kW.
I jeszcze klika drzew w otoczeniu nie powoduje tak mocne zakłócenia, ale dobry kawałek lasu , puszczy niestety odbiór naziemny kończy. Więc mi nie wciskaj, że to nie ma żadnego wpływu!
Od z górką 25 lat zajmuję się radiokomunikacją, antenami, itp. i nareszcie wiem, dlaczego na terenach zalesionych jest tak słaby odbiór... Szczególnie w lasach iglastych występuje zjawisko dyfrakcji i interferencji (w zależności od siły wiatru), a olejki eteryczne sosny, jodły, świerku i limby zmieniają polaryzację fali elektromagnetycznych...
Kwitnące pelargonie wprowadziły mi też tłumienie sygnału rzędu 20 dB. :lol:

wiertolot
Posty: 399
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

@ne69,
Testowałem te rozchodzenie fal telewizyjnych i radiowych na lasach sosnowych, iglastych ustawiłem antenę na sosny i te fale telewizyjne o dziwne lepiej rozchodzą na nich niż na przykład, gdy ustawimy antenę na dęba,brzozę, graba, topolę i lasy liściaste, na nich ten sygnał jest bardziej tłumiony i na lasach liściastych, zwłaszcza gdy drzewo ma dużą kopułę liści, wtedy nic nie dojdzie, podobnie ma sprawa np. z wysokim świerkiem , czy świerkami pod domem, mocnej to tłumi niż sosna i jak dajmy ten świerk dodatkowo buja mocno wietrze. Emituje wtedy dodatkowe zakłócenia w odbiorniku, co powoduje kilkusekundowe przerywane przerwy w oglądaniu i trzaski. Po ustaniu wiatru to zanika. :(

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: DVB-T2 »

Weź już się nie kompromituj naprawdę. Nic nie testowałeś i w tym cały problem. Już szkoda komentować takie głupoty jak generowanie fal przez drzewa poprzez machanie liśćmi na wietrze. Jesteś głęboko niedouczony. Idź zarówno z tego tematu, jak i z tego forum. To miejsce dla ludzi poważnych.
Ostatnio zmieniony 1 sierpnia 2022, o 03:45 przez DVB-T2, łącznie zmieniany 1 raz.

wiertolot
Posty: 399
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

@DVB-2,
Jakie głupoty?
Podobnie zasięg na przykład sieci komórkowych też znika i nie ma go praktycznie na terenach zalesionych i przy dużej odległości od nadajnika. Pojawia dopiero po wyjściu dajmy na drogę i otwartą niezalesioną przestrzeń!
Wszystko więc tu zależy tu od mocy nadawania na tereny zalesione. Na tereny zalesione, żeby był dobry i stabilny odbiór musi być ten sygnał dwukrotnie mocniej nadawany niż na przestrzenie otwarte, tereny nie zalesione typu np. pola.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: DVB-T2 »

Co ty porównujesz? Smartfona masz podłączonego do anteny naziemnej? Modulacje tam są inne, brednie takie sadzisz, że licznik bzdur wybija co słowo.
Mając odpowiednią instalację antenową dostosowaną do warunków, a nie śmieci zamontowane byle jak przez kogoś bez pojęcia, można prawidłowo odbierać sygnał także w obszarach zalesionych (bo jakoś inni odbierają).
Podsumowując: masz wadliwą instalację antenową, której nie poprawiłeś od 8 lat. Odbierałbyś wszystko bez problemu, gdybyś wprowadził wskazywane udoskonalenia, bo nawet na forum pisali ludzie mieszkający w twoich okolicach, że odbierają, oferujący tobie pomoc, ale nie raczyłeś odpisać, zamiast tego sadząc dalej bzdury o liściach na wietrze.
Tu jest niewielki tylko wycinek sytuacji, gdy różni użytkownicy z forum wskazywali tobie wadliwe elementy twojej instalacji antenowej: viewtopic.php?p=255564#p255564
Nie wykonałeś żadnej ze wskazanych zmian. I w tej sytuacji masz całkowity zakaz pisania na ten temat, póki nie doprowadzisz swojej tragicznej instalacji złożonej w głównej mierze ze śmieci do porządku.
Już za samo klepanie post pod postem powinieneś zgarnąć blokadę konta.

dvbtowiec
Posty: 2311
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 09:12 Moce nadawcze ze wszystkich nadajników są takie same wszędzie przydzielone przez UKE, nie ma tam podziału na teren zalesiony i teren niezalesiony.
A powinien być takowy i odpowiednio dobrane te moce nadawcze, gdzie nadają te nadajniki na dany teren odpowiednio zalesiony i nie zalesiony!
Chłopie przestań pisać te brednie.
Jeśli dla sygnału przeszkodą jest mur i Twoim sygnałem jest piłka, to niezależnie czy kopniesz piłką w mur lekko, czy mocno, muru nie przebije.

Rozwiązaniem w takim przypadku jest szukanie sygnału z odbicia, stosowania dobrej jakości anten z dużym zyskiem własnym, umieszczonych na wysokich masztach.
Jeśli uważasz że wszyscy Ci źle doradzają, to daj sobie spokój z pisaniem w kółko tego samego od 8 lat.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: DVB-T2 »

wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 09:12 Nie wiesz jak dostosować instalacje do nikłych mocy nadawczych na terenie zalesionym, gdzie ten sygnał nie dochodzi wcale?
Wyrzucić śmieciowe anteny, założyć normalne.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 09:12 Takim samym sposobem jak na terenie niezalesionym, tak? I gdzie na drucie odbiera.
Nigdzie nie odbiera na drucie poza staniem pod samym nadajnikiem.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 08:55 @DVT-2,
Co ty opowiadasz? Zastanawiałeś jak dostosujesz instalacje i jakim sposobem do niedochodzącego praktycznie wcale sygnału na terenie mocno zalesionym!
Dochodzi sygnał, problemem są twoje śmieciowe anteny i źle wykonana instalacja ze złomu.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 08:55 Chyba, że zabierzesz oddalisz las od zabudowania i zrobisz tam teren niezalesiony! Wtedy można dostosować i jak będzie ten sygnał tam w miarę dochodził.
Nie, wymienię antenę na normalną, tylko tyle, ale cię to przerosło przez 8 lat.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 08:55 W innym przypadku przy byle powiewach wiatru będą szły same zakłócenia na każdej instalacji i nic wtedy nie da oglądać.
Na dobrej antenie, poprawnie zamontowanej na maszcie, która nie lata na boki, nie będą szły żadne zakłócenia.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 08:55 Sobie am konto zablokuj najlepiej, a nie komuś za pisanie prawdy, bo bzdury piszesz i nigdy pewnie nie byłeś i nie mieszkałeś na terenie zalesionym, nie ustawiałeś tam anten latami, nie robiłeś instalacji i nie wiesz jaki jest tam odbiór i czego!
Sam nie ustawiałeś nic, co niestety widać. Bo już od 8 lat byś oglądał.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 09:12 Logiczne tam gdzie jest większość terenu niezalesionego może być słabiej nadawane, a gdzie jest teren zalesiony i na ten teren mus być mocniej nadawane dwa razy mocniej, bo te sygnały nie dojdą ludziom mieszkającym na terenach zalesionych! :idea:
To nie jest logiczne, jesteś głupi. Używa się odpowiednich anten i się ogląda. Tak jak wszyscy sąsiedzi wokół ciebie robią od dawna.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 10:17 Jak jest podawane przez UKE za mało tylko tak jak na teren niezalesiony to tego odbioru żadnym sposobem nie będzie na terenie zalesionym wokół tego nadajnika, a takiego podziału nie ma na tereny zalesione i niezalesione. A zasięg danego nadajnika zmniejsza o połowa na terenach zalesionych.
Nie zmniejsza się i proszę o konkretne wyliczenia matematyczne skąd połowa? Wzory, liczby, dane.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 10:17 Jest tym samym wręcz na odwrót, na tereny niezalesione jest mocniej nadawane, gdzie ten sygnał bardzo dobrze rozchodzi, a na terenach zalesionych jest to słabiej nadawane i jest mniej tych nadajników! Gdzie powinno być więcej.
Nie jest, zalesienie nie ma żadnego związku z mocami i ilością nadajników, tylko rozkład sieci.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 10:53 U mnie dajmy Puszcza Mielnicka, Puszcza Białowieska jest za duży ten stopień zalesienia, nadajniki są za daleko, za nikłe moce nadawcze z nich i tego poprawnego odbioru w mojej jednej lokalizacji żadnym sposobem nie będzie poprawnego na żadnej instalacji, choćby nie wiem jaki instalator robił. Latami trwa ta walka o poprawny odbiór jak z wiatrakami, ale nic to nie daje. Musi być teren niezalesiony, lub zalesiony w niewielkim stopniu, inaczej nie ma mowy o poprawnym odbiorze ta DVB-T2.
Będzie poprawny odbiór na poprawnie wykonanej instalacji antenowej, której nie posiadasz. Twoja instalacja antenowa jest wadliwa, składa się ze śmieci. W ogóle nie podejmowałeś żadnych prób, nie był u ciebie żaden instalator, nawet żadnego nie próbowałeś wzywać. Krótko mówiąc kłamiesz, co widać wyraźnie z 8 lat twojego pisania, wystarcza prześledzić twoje posty.
wiertolot pisze: 2 sierpnia 2022, o 09:12 Moce nadawcze ze wszystkich nadajników są takie same wszędzie przydzielone przez UKE, nie ma tam podziału na teren zalesiony i teren niezalesiony.
A powinien być takowy i odpowiednio dobrane te moce nadawcze, gdzie nadają te nadajniki na dany teren odpowiednio zalesiony i nie zalesiony!
Moce już są odpowiednio przydzielone i już sytuacja w terenie jest doskonale uwzględniona, na ile to tylko było możliwe, tylko jesteś zbyt bezmyślny, aby to zrozumieć. Już było tłumaczone jak krowie na rowie, że będzie zakłócało ościenne nadajniki (na wysokości anten sytuacja jest inna niż na ziemi), wskazywałem nawet które, ale jesteś tak niedouczony, że nie rozumiesz tak prostej sprawy, że to jest sieć, która się musi domknąć między sobą i jest precyzyjnie utkana. A twój problem wynika tylko i wyłącznie ze śmieciowych anten, śmieciowych kabli, śmieciowych chińskich wzmacniaczy 45 dB zamontowanych bezmyślnie na pałę, bo nie umiesz ani tego pomierzyć, ani nawet dobrze połączyć. Wszystkie problemy załatwiłoby momentalnie wyrzucenie śmieciowych pseudo-anten, co wskazywano tobie wiele razy - że to co masz to nawet nie są anteny, tylko badziew, śmieci, złom. I zamontowanie prawidłowo prawdziwych anten, poprawne ich połączenie. Przez 8 lat niezależnie to samo usłyszałeś od być może 20 różnych osób. I nie zrobiłeś kompletnie nic poza produkowaniem bzdur. Las do twoich problemów nie ma nic, bo nawet inna osoba z twojego obszaru pisała, że odbiera i oferowała ci pomoc, z której nie skorzystałeś.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 198
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.741
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: neo69 »

Proszę nie karmić trolla. Proszę...
Ostatnio zmieniony 3 sierpnia 2022, o 16:23 przez neo69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 2928
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: LG 26LK330
WIWA HD-90 NEW+MC-001
OPTICUM Dekoder STB(HD N2)
Instalacja antenowa: Odbiornik cd.:
OPTICUM BLUE XS65 COMBO
Philips 43PUS8506/12 z HbbTV 2.0.2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krosno/Sucha Góra

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: Krosnoludek »

Powiedzcie mi jedno, męczy się z odbiorem telewizji naziemnej już 8 lat, czy nie lepiej dać sobie z tym siana jak nie ma warunków do odbioru i wziąć sobie jakiś tani pakiet telewizji satelitarnej za powiedzmy 20 zł miesięcznie i mieć spokój z kołysającemi się drzewami na wietrze i liściach na nich.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: DVB-T2 »

Taki sport, nadmiar wolnego czasu. Umyślał sobie, że będzie powtarzać w kółko żeby mu podnieść moc, to mu ktoś podniesie :lol:
Minęło 8 lat, nikt nic nie podniósł i nie podniesie, a warunki ma, tylko nie robi nic, żeby poprawić wadliwą instalację.
Troll, szkodnik i spamer, bo klepie post pod postem, choć ma edycję (można poszukać jego starych postów, admin mu zwracał uwagę, żeby nie pisał jeden pod drugim, a admin wie, co user ma za opcje, zresztą za to samo zablokowali mu konto na forum openatv). Tak samo jak do pisania podchodzi do instalacji - pisze mu się wyraźnie: chłopie, edytuj posty, a ten nie, tłucze dalej jeden pod drugim, bo nie dociera. I z instalacją robi to samo. Od 8 lat by oglądał, ale nie dociera, że trzeba zrobić porządek z antenami. No to nie ogląda, tylko wymyśla jakieś podnoszenie mocy dwa razy (co wcale by mu nie pomogło, bo nadal przy wadliwej instalacji by mu się telepało wszystko i by nie oglądał, nawet mając moc 10x taką).

dvbtowiec
Posty: 2311
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

Coś się zmieniło w strumieniu audio na wszystkich kanałach nadawanych w DVB-T2 HEVC, ze ścieżką dźwiękową AC3+.
Pisał o tym wczoraj jeden kolega w innym wątku
viewtopic.php?p=255790#p255790

Okazało się że udzielałem porad, nie zdając sobie sprawy że mój Octagon SF8008 także dźwięku nie odtwarza aktualnie, a odtwarzał.
Czyli dekoder do śmietnika jeśli to zostanie już na stałe.

Panie Jarosławie czy zaszły jakieś zmiany w nadawaniu ścieżek dźwiękowych na kanałach DVB-T2 HEVC?
Dekoder rozpoznaje ścieżkę AC3+, ale twierdzi że dla niego jest to nieobsługiwany format Audio.
A jeszcze do niedawna poprawnie obsługiwał ten format.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 2928
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: LG 26LK330
WIWA HD-90 NEW+MC-001
OPTICUM Dekoder STB(HD N2)
Instalacja antenowa: Odbiornik cd.:
OPTICUM BLUE XS65 COMBO
Philips 43PUS8506/12 z HbbTV 2.0.2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krosno/Sucha Góra

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: Krosnoludek »

Jak wcześniej odbierał Ci E-AC-3 a teraz nie?

dvbtowiec
Posty: 2311
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

Dokładnie.
Potwierdził to wczoraj inny użytkownik z telewizorem TCL.
Po zmianie standardu do ub. tygodnia dekoder odbierał E-AC3.
Dziś włączam i cisza na każdym kanale HEVC.


Edycja:
Uff, rozwiązałem swój problem.
W dekoderze po ostatniej aktualizacji wyłączyła się opcja w ustawieniach Audio
"AC3 downmix"

Po włączeniu działa.

Zygzuś
Posty: 112
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: Zygzuś »

dvbtowiec pisze: 9 sierpnia 2022, o 12:29 Uff, rozwiązałem swój problem.
W dekoderze po ostatniej aktualizacji wyłączyła się opcja w ustawieniach Audio
"AC3 downmix"

Po włączeniu działa.
No właśnie czy lepiej włączyć dekodowanie na tunerach, czy dać pass hdmi i telewizor niech męczy?
Wiem, że czasem zalega cisza, bo tv muszę odpalić z opóźnieniem, żeby chodził dźwięk ze znaczkiem DD, ale wydaje mi się ładniej gra.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1128
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: DanielK »

Według najnowszego wykazu z 31 sierpnia br., testowy multipleks TVP dla Elbląga i okolic (z obiektu Elbląg/Jagodnik) zmieni częstotliwość nadawania. Dotychczas nadawano go na kanale 27 (522 MHz), od 1 września będzie to kanał 48 (690 MHz). Podniesiona zostanie również moc emisji - z 10 do 12,02 kW.
https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/133 ... -w-elblagu

Awatar użytkownika
orin
Posty: 511
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: orin »

Jak odbiorcy mają ogarnąć temat? Brak słów na planowanie radiowe UKE i Emitela, ciągłe zmiany.

ODPOWIEDZ