Mini projektor zamiast TV

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator

Mini projektor zamiast TV

Post autor: JaroslawMroczkowski » 14 maja 2012, o 17:17

Czy próbował podłączyć miniaturowy projektorek do STB DVB-T?
Ciekaw jestem jak by się to spisywało zamiast typowego telewizora.
Pojawiło się kilka takich urządzeń, choćby linia Philipsa PicoPix (np. http://tech.wp.pl/martykul.html?wid=14443511 ). Przekątna uzyskiwanego obrazu podobna do dużego TV, rozdzielczość znośna, jasność też niezła jak na takiego malucha. Według opisu działać powinno. Szczególnie, gdy ogląda się TV wieczorami albo w nocy.

Próbował ktoś tego? Jakie wrażenia?

Awatar użytkownika
cignacy
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: mini projektor zamiast TV

Post autor: cignacy » 14 maja 2012, o 20:34

Rozdzielczość natywna: 854 x 480 pikseli - po przeskalowaniu SD do tej rozdzielczości jakość będzie jak w NTSC. Próbowałem na innym projektorze o takiej rozdzielczości pionowej i nie byłem zachwycony.

Awatar użytkownika
m@c1ej
Odbiornik: Sagemcom DT83 HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn

Re: Mini projektor zamiast TV

Post autor: m@c1ej » 18 maja 2012, o 11:31

Bawiłem się kilkoma różnymi mini-projektorkami Philipsa i bardzo fajna sprawa. Przede wszystkim duża mobilność tego typu urządzenia, jasność przede wszystkim w najwyższym modelu (PPX2480) daje naprawdę bardzo dobrą jakość. Dobry substytut dla dużego projektora. Ze swojej strony polecam. :-)

P.S. http://www.philips.co.uk/c/pocket-projector/179840/cat/ Tutaj link do pełnej listy mini-projektorów Philipsa.

ruzamada
Odbiornik: Thomson TTR500

Post autor: ruzamada » 27 lipca 2012, o 12:43

JaroslawMroczkowski pisze:Czy próbował podłączyć miniaturowy projektorek do STB DVB-T?
Ciekaw jestem jak by się to spisywało zamiast typowego telewizora.
Pojawiło się kilka takich urządzeń, choćby linia Philipsa PicoPix (np. http://tech.wp.pl/martykul.html?wid=14443511 ). Przekątna uzyskiwanego obrazu podobna do dużego TV, rozdzielczość znośna, jasność też niezła jak na takiego malucha. Według opisu działać powinno. Szczególnie, gdy ogląda się TV wieczorami albo w nocy.

Próbował ktoś tego? Jakie wrażenia?
może pomoże :roll:
niestety o philipsach nic nie mogę powiedzieć ale miałem okazje testować jedną z podobnych zabawek marki Acer model c112 (kupowałem w ciemno) i powiem że nie jest to odpowiednie urządzenie do moich potrzeb ze względu na niską jasność tych projektorów. Tutaj naprawdę warto uważać, a najlepiej skontaktować się ze specjalistą sklepu przed zakupem. musiałem zwrócić "zabawkę" i zamówić bardziej zaawansowany pprojektor. polecam model k330 marki acer lub jakiś inny LEDowy pico projektor z jasnością od 300 do 500 lumenów...

Awatar użytkownika
Maderro

Post autor: Maderro » 30 lipca 2012, o 09:16

A jak to jest w przypadku kamery z projektorem? Tzn. czy waszym zdaniem lepiej wyświetlać nagrany filmik na telewizorze czy na projektorze? Chciałem kupić sobie taką kamerkę i zastanawiałem się ostatnio czy jakość nagrań na projektorze jest dużo gorsza od obrazu na telewizorze… :?: Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć takiego filmu wyświetlanego na projektorze, więc nie wiem czy dobrze się takie nagranie ogląda…

Odpowiedz