Jak połączyć urządzenia RTV ?

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
ObywatelDVB-T
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Samsung UE40D6500 / Ferguson DAB+150
Instalacja antenowa: UHF 44/21-69 Tri Digital + UHF 19/21-69 + VHF Dipol 11/5-12 + wzm. Terra MA-062
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kamieńsk, Św.Krzyż

Re: Jak połączyć urządzenia RTV ?

Post autor: ObywatelDVB-T »

Awatar użytkownika
nkp123
Odbiornik: TV LG 32LW4500
Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Antena ATX91 z symetryzatorem, ~11m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN / Warszawa-Raszyn

Post autor: nkp123 »

Sądząc z napisu POWER PASS na wszystkich 3 wejściach, to oznacza, że napięcie podane na jedno wejście wyjdzie nie tylko przy OUT, ale i przy dwóch pozostałych wyjściach. Najlepiej jest zmierzyć miernikiem po podłączeniu zasilacza i puszczeniu zasilania na rozgałęziacz, czy na dwóch pozostałych wejściach nie pojawia się napięcie.

_chris_

Post autor: _chris_ »

@ ObywatelDVB-T:
to typowy rozgałęźnik satelitarny 1/3. Przy potrzebie podziału na dwa masz niepotrzebną stratę ~2dB.

A co do przenoszenia napięcia, tego typu rozgałęźniki posiadają typowo zamontowane diody uniemożliwiające cofanie się napięcia z jednego odbiornika na drugi. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
ObywatelDVB-T
Instalacja antenowa: UHF 44/21-69 Tri Digital + UHF 19/21-69 + VHF Dipol 11/5-12 + wzm. Terra MA-062

Sprawdzałem, napięcie przechodzi nie tylko do anteny, ale także do drugiego odbiornika, w związku z tym, czy nie zaszkodzi to drugiemu odbiornikowi w tym przypadku tunerowi STB. Moje pytanie. Czy głowice w odbiornikach - tunerach czy telewizorach mają swój wewnętrzny separator napięcia, a jeśli nie to zanim podłącze chciałbym wiedzieć czy tym podłączeniem nie zepsuję odbiornika. Tuner STB także wystawia napięcie 5V, może działać jako zasilacz, więc separator powinien mieć - jeśli jest potrzebny oczywiście.

_chris_

@ ObywatelDVB-T:
no i masz. Na głowicę tunera, który umożliwia zasilanie wzmacniacza (mogą być dekodery, ale niektóre TV też to mają) nie należy podawać napięcia zwrotnego, a zwłaszcza wyższego (+12V), bo może to uszkodzić układ polaryzacji. Czyli separator albo wymienić ten rozdzielacz na taki, który ma separację na drugim porcie.

A normalne tunery , w dekoderach czy TV, nie wystawiające napięć zasilających powinny mieć pozabezpieczane wejścia odpowiednimi kondensatorami, ale w dobie tego co mamy na rynku, to lepiej nie ryzykować.

Awatar użytkownika
ObywatelDVB-T

@_chris_ Zaryzykowałem i podłączyłem w taki sposób jak pokazałem na zdjęciu,. czyli bez dodatkowego separatora na tunerze STB. Wszystko działa jak należy nieznacznie spadła tylko siła sygnału na obydwóch odbiornikach o kilka może 2% procent, jakość pozostała 100%.

zamiaug

Post autor: zamiaug »

W Bielsku Podlaskim (południe miasta) odbieram na jednej antenie kierunkowej MUX2 i MUX3 z kierunk Białystok na 100%. Gdy przekręcę antenę na północny wschód odbieram 8 programów białoruskich ze Świsłoczy - również na 100%. Niestety nie mogę zgrać 2 anten (1 antena siatkowa, druga antena kierunkowa UHF 1121 TELEVES A1-2312 z przedwzmacniaczami antenowymi z kodem 9000), bo jak połączę poprzez sumator (BADMOR S-2), to poziom mocy skacze non stop od 0% do 100%. Czy ktoś próbował odbierać programy z 2 anten na jednym telewizorze? Jaki sumator zastosował?

Awatar użytkownika
qwerty
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Post autor: qwerty »

Może użyj zwrotnicy?

Awatar użytkownika
nkp123
Odbiornik: TV LG 32LW4500
Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Antena ATX91 z symetryzatorem, ~11m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN / Warszawa-Raszyn

Post autor: nkp123 »

Zwrotnica z odpowiednim układem kanałów, albo sumator. W przypadku sumatora stosować anteny tylko z symetryzatorami, a wszelkie wzmacniacze dawać dopiero za sumatorem!

cellmaniak
Odbiornik: Manta DVBT05 Emperor Hybrid
Instalacja antenowa: Szczecin
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin

Re: Pytanie do posiadaczy sprzętowych dekoderów DVB-T MPEG 4

Post autor: cellmaniak »

Forguson ma. Za resztę nie dam głowy.

meybach
Odbiornik: LG 42LM660S
Instalacja antenowa: siatka, naziemna cyfrowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn / PKiN

jak połaczyć led tv z tunerem dvb-t i nagrywarką hdd/dvd ?

Post autor: meybach »

Witam,

jestem tu nowy i proszę uprzejmie o pomoc.
Zakupiłem właśnie nowy led tv LG42LM660S, oczywiście ma już wbudowany tuner i opcję PVR, ale niestety takie nagrywanie wymusza oglądanie tego samego!
Zatem postanowiłem dokupić dodatkowy tuner dvb-t (wybór chyba padnie na WIwa HD-90) tylko mam teraz zagwozdkę jak to połączyć z telewizorem i obecną nagrywarką HDD/DVD.

Nagrywarkę połączyłem z tv poprzez HDMI, kabel antenowy wchodzi do nagrywarki i wychodzi do tv, a jak podłączyć tuner? kablem antenowym z nagrywarką, antenę bezpośrednio pod tuner a tuner poprzez HDMI do tv??
Dzięki za pomooc!

Awatar użytkownika
m@rtops
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Post autor: m@rtops »

może tu znajdziesz potrzebne informacje? :?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=493

Awatar użytkownika
ObywatelDVB-T

meybach pisze:Witam,

jestem tu nowy i proszę uprzejmie o pomoc.
Zakupiłem właśnie nowy led tv LG42LM660S, oczywiście ma już wbudowany tuner i opcję PVR, ale niestety takie nagrywanie wymusza oglądanie tego samego!
Zatem postanowiłem dokupić dodatkowy tuner dvb-t (wybór chyba padnie na WIwa HD-90) tylko mam teraz zagwozdkę jak to połączyć z telewizorem i obecną nagrywarką HDD/DVD.

Nagrywarkę połączyłem z tv poprzez HDMI, kabel antenowy wchodzi do nagrywarki i wychodzi do tv, a jak podłączyć tuner? kablem antenowym z nagrywarką, antenę bezpośrednio pod tuner a tuner poprzez HDMI do tv??
Dzięki za pomooc!
Może spróbuj wykorzystać wyjście LOOP w tunerze tak jak ja to zrobiłem aby oglądać kanały analogowe, cyfrowe też tak można.
Oto link do mojego filmu, może ci pomoże: http://www.youtube.com/watch?v=leyJaQYyy5E albo daj jakiś rozgałęźnik na kabel antenowy, najlepiej indukcyjny taki aby miał przejście prądu tylko na jednym wejściu jeśli masz zasilacz i wzmacniacz w antenie, jeśli symetryzator to dowolny rozgałęźnik.

adac
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Post autor: adac »

@meybach:
-podaj typ tej nagrywarki hdd/dvd (może kupię coś takiego)
- właściwie z czego i na co chcesz nagrywać, bo będziesz miał 3 urządzenia ?
- ile wejść hdmi ma ten telewizor ?

Bowler
Odbiornik: WIWA HD-95 MEMO
Instalacja antenowa: Opticum AX-900

Problem po dołożeniu sumatora...

Post autor: Bowler »

Witam,
dzisiaj chciałem włączyć w obwód sumator:
https://satmania.com.pl/sumator_rtv_sat ... ,1119.html

i co wyszło?
tak jak jakość była prawie na 100% i siła 75% tak przez sumator jest jakość 50% i siła 15-20 i znika często... co zrobić??
Odbiór z Trzeciewiec ok 30km w linii prostej... próbować ustawiać antenę czy trzeba zastosować wzmacniacz??

Awatar użytkownika
qwerty
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem po dołożeniu sumatora...

Post autor: qwerty »

Kup zwrotnicę

Awatar użytkownika
Anduraki
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Post autor: Anduraki »

Dużo zależy od tego co sumujesz i z jakich anten, ale o tym Chris w innym temacie napisał.

Bowler

pojedynczy konwerter + AX-900 nic wiecej...

_chris_

Ten sumator ma bardzo dużą stratę sygnału w torze TV (8dB, czyli 8x) i to jest powód twoich problemów.

Jeśli nasz pojedynczy (single) konwerter (LNB), czyli wychodzi z niego jeden kabel antenowy, wtedy należy stosować podstawowy sumator TV/SAT, np. taki. Wtedy będzie minimalna strata sygnału w torze TV i odbiór powinien być dalej bezproblemowy.

Bowler

Tylko, że specjalnie kupiłem taki "na przyszłość" żeby doprowadzić do każdego pomieszczenia SAT + TV

Odpowiedz