Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Puma
Odbiornik: LG 27MT93S
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (62,5km)

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Puma »

Czekam niecierpliwie na MUX I i wtedy mam pełną ofertę z analogu + kilka kanałów... wreszcie będę mógł się pozbyć analogu z TV.

DVBManiak

Post autor: DVBManiak »

Ja się go już dawno pozbyłem, a jak nie miałem MUX-3 to w ogóle nie oglądałem TVP. :)

Awatar użytkownika
TVRuda
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Post autor: TVRuda »

TVP nie ma programów dobrej jakości. Jak kiedyś leciało Zulu Gula albo Polskie Zoo to całymi rodzinami się oglądało. A teraz jakieś wymuszone programy kompletnie nie przygotowane typu Lubię To. Już niemiecki ZDF ma lepszą ofertę programową dla przeciętnego człowieka. Częściej oglądam kasety VHS nagrane na przełomie lat 80tych i 90tych z niemieckich i polskich programów.

Awatar użytkownika
igorlan
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
ATV27 mod+LNA188 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Post autor: igorlan »

TVRuda pisze:TVP nie ma programów dobrej jakości. Jak kiedyś leciało Zulu Gula albo Polskie Zoo to całymi rodzinami się oglądało. A teraz jakieś wymuszone programy kompletnie nie przygotowane typu Lubię To. Już niemiecki ZDF ma lepszą ofertę programową dla przeciętnego człowieka. Częściej oglądam kasety VHS nagrane na przełomie lat 80tych i 90tych z niemieckich i polskich programów.
Zulu Gula to faktycznie była ambitna produkcja. Myślę, że można dziękować TVP, że już nie wpadła na tak zacny pomysł.

Szymon_Zy
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Post autor: Szymon_Zy »

OFFTOPIC
TVRuda pisze:
Dig Dug pisze:A ja tam wolę jak najpóźniej. Wraz z uruchomieniem MUX-1 zniknie mi MUX-3 a więc TVP Historia i Kultura. :(
A co tam kolega na tych kanałach ogląda? Jedynie co mnie ciekawi to wydania DT z 1984 roku. Tak pozatym to oferta TVP (wszystkie kanały) jest słaba. Jak by TVP Historia emitowała Sopot Hit Festiwal z lat 80tych to by było coś. Szczególnie ten Sopot z 1989.
TVP Historia jest ostatnią ostoją w TVP programów edukacyjnych. Mimo, że wykształcenie mam stricte ścisłe to jest to IMHO najlepszy kanał w naszym DVB-T. Gdzie indziej obejrzysz Kurka i Kamińskiego? Choćby dzisiejszy odcinek o Tesli (powtórka rano)? TVP Kultura emituje rewelacyjne kino, na które nie ma miejsca w żałosnej ramówce TVP1 i TVP2. Telewizja powinna być przekrojowa i kilka kanałów trochę ambitniejszych niż Połsat czy TFałN znajdzie sporą grupę widzów.

A Zulu Gula i Polskie Zoo to na szczęście już zamierzchła przeszłość. Kiedy NIK pisał w raporcie pokontrolnym o marnotrawieniu pieniędzy z abonamentu mam wrażenie, że chodziło o takie produkcje.

Dig Dug

Post autor: Dig Dug »

TV Ruda - na TVP Kulturze ogladam stare polskie klasyczne filmy. Jest ich dość dużo. Normalnie nie ogladaniesz bo nikt ich nie puszcza, a tu proszę niespodzianka. Mozna oglądnąć np. ekranizowaną lekturę. Są powtórki "Czas honoru" jakby ktoś pominął 1 serie, są programy kulturalne, gdzie rozmawia się o trendach w ksiązkach, czasem ktoś ciekawy jest. Albo program historyczny na Historii. Lepiej to mieć jak nie mieć. :)

ss80

Post autor: ss80 »

ATM Rozrywka wystartuje w grudniu?
W grudniu 2011 roku startuje MUX 1 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z kanałów, który będzie nadawał w pierwszym multipleksie, będzie ATM Rozrywka. Ciągle jednak mało wiadomo na temat tej stacji. Obok ATM Rozrywka w MUX 1 znajdziemy: Polo TV, Eska TV, U-TV, TVP1, TVP2, TVP INFO. ATM Grupa jest największym niezależnym polskim producentem telewizyjnym.ATM Grupa istnieje od 1992 r. jako jedyna firma w tym sektorze w Polsce dysponuje własnym zapleczem techniczno - logistycznym, umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia telewizyjne, sprzęt zdjęciowy, transmisyjny i sceniczny). Grupa Kapitałowa ATM to 9 firm, m.in.: Baltmedia Spółka z o.o., Profilm Agencja Filmowa Spółka z o.o., Studio A Spółka z o.o. ATM Grupa produkuje filmy, seriale i programy dla Polsatu (m.in "Świat według Kiepskich", "Pierwsza miłość", "Bar", "Fala zbrodni"), TV 4 (m.in. "Sex FM", "Kłamczuch") i TVP ( m.in. "Ranczo", "Ojciec Mateusz", "Pitbull"). Grupa nawiązała także współpracę z TVN. Pierwszym projektem obu firm i studia Akson będzie film o Powstaniu Warszawskim. W lutym br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała ATM Grupa koncesje na nadawanie kanałów: ATM (o charakterze uniwersalnym) i ATM Rozrywka (filmowo-rozrywkowym). Do dzisiaj ATM Grupa nie uruchomiła żadnego kanału telewizyjnego. Jednym z udziałowców ATM Grupa jest Zygmunt Solorz-Żak (właściciel m.in. Cyfrowego Polsatu i Polkomtela) wraz z podmiotami zależnymi - posiada 17,08% kapitału, co daje 13,48% głosów. To może, ale nie musi, sugerować, iż ATM Grupa będzie współpracować przy kanale ATM Rozrywka z Cyfrowym Polsatem.
źródło: http://satkurier.pl/news/70546/atm-rozr ... udniu.html

I to tak będzie: może wystartuje, może nie wystartuje, może tv puls 2 wystaruje może nie, wiecznie jakieś pytania a konkretów brak :?

Tango

Post autor: Tango »

Czy ktoś wie po co i dlaczego TVP 1, 2, INFO jest zdublowane w MUX 1 i 3 ?

ferdek1910

Post autor: ferdek1910 »

Bo mux 3 ma słaby zasięg , a mux1 będzie miał do 06.2012 zasięg praktycznie na cały kraj. Mux 3 zasięg na cały kraj będzie miał dopiero po wyłączeniu analogu

piotrekr81

Post autor: piotrekr81 »

Dwa razy TVN , Polsat (SD i HD) i jeszcze TVP, mogli by na ten czas rozwoju mux1 dać w nim inne programy.

cyber
Odbiornik: LG 47LA690S...
Instalacja antenowa: Maximum UHF14 pasywna/ 12m.-n.p.t. / 50 km od RTCN.(Muxy:1,2,3,8,Mob. 0 błędów)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem,Piątkowo,Oborniki(8)

Post autor: cyber »

piotrekr81 pisze:Dwa razy TVN , Polsat (SD i HD) i jeszcze TVP, mogli by na ten czas rozwoju mux1 dać w nim inne programy.

TVN oraz Polsat w wersji HD to emisja testowa i w dodatku dostępna dla "garstki" mieszkańców w Warszawie i najbliższych okolicach.
Więc jeśli odbierasz te kanały to raczej powód do radości a nie narzekań.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
eXte77
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Post autor: eXte77 »

14 grudnia 2011 w kilku miejscach w Polsce (m.in. z RTON Wisła/Skrzyczne) zobaczyny trzy programy telewizji publicznej oraz 4 plansze kontrolne :)

Awatar użytkownika
Peter Parker
Odbiornik: LV5T Deluxe USB
Samsung UE46EH5300 (TV)
Instalacja antenowa: Yagi 21
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań/Wichów

Post autor: Peter Parker »

A skąd ta pewność, że tylko trzy stacje będą działały od początku? Eska TV i Polo TV nadają już od dawna, koncesje naziemne mają. Niewykluczone, że na start w MUX1 będą TVP1, TVP2, TVP Info, Eska TV i Polo TV.

Awatar użytkownika
Maciejek
Odbiornik: Philips 7334, Onkyo NS-6170
Instalacja antenowa: YAGI-UDA, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Post autor: Maciejek »

Ja również chcę być optymistą i podzielam zdanie poprzednika.

Matteo87
Odbiornik: Sony KDL-32EX421, Samsung LE37B651, ADB 2850ST, WIWA HD50
Instalacja antenowa: ATX 55 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Post autor: Matteo87 »

Nie widzę powodu, dla którego Eska i Polo miałyby płacić za emisję, a nie emitować programu i nie czerpać zysków z reklam

Awatar użytkownika
Peter Parker
Odbiornik: LV5T Deluxe USB
Samsung UE46EH5300 (TV)
Instalacja antenowa: Yagi 21
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań/Wichów

Post autor: Peter Parker »

Ja wręcz nie wyobrażam sobie, żeby Eska TV i Polo TV nie było w MUX1 od czasu startu. W przypadku MUX2 można to bardzo jasno wytłumaczyć - otóż TVN7 musiał czekać na rozszerzenie koncesji o nadawanie naziemne, reszta nie powstała. Dopiero gdy było jasne kiedy wystartuje Polsat Sport News, to dodano go do zestawu MUX2, podobnie z TV6. PULS 2 jeszcze nie powstał, dlatego go nie ma ;)
Tak więc myślę, że najpóźniej 15 grudnia ujrzymy maksymalnie dwie plansze testowe.

Awatar użytkownika
Qbic
Odbiornik: LG 32LD450
Instalacja antenowa: ATX-91
12 elementowa VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - komin EC4, Łódź - Zygry

Post autor: Qbic »

Emitel czasami miło zaskakiwał to moze i tym razem coś przyśpieszy i mux1 ruszy przed czasem ;)

Awatar użytkownika
Puma
Odbiornik: LG 27MT93S
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (62,5km)

Post autor: Puma »

Przed czasem to może ruszy u mnie, jest przecież termin do ;)

Rahm

Post autor: Rahm »

Qbic pisze:Emitel czasami miło zaskakiwał to moze i tym razem coś przyśpieszy i mux1 ruszy przed czasem ;)
Nie ruszą, ale 14/15 grudnia już będą musieli.

odziom91
Odbiornik: Samsung UE32H5500
Netia Player
NOT LV6TMPVR4
NOT LV5HD
Instalacja antenowa: ATZ-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Post autor: odziom91 »

Eska TV i Polo TV ruszą dopiero w przyszłym roku. Gdzieś nawet było to napisane. Pewnie z powodu braku podpisanych umów.

TTV może ruszyć już w grudniu.

Odpowiedz