MANTA DVBT01

darpajdp
Odbiornik: TUNER MANTA MMRTUN0001 HD
Instalacja antenowa: Yaga 19 elementów, na 11m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Nowy tuner od Manty DVBT01

Post autor: darpajdp »

Bartosz Czach

Re: Nowy tuner od Manty DVBT01

Post autor: Bartosz Czach »

Nie widzę jakoś explicite informacji o E-AC3. Jeśli tego nei wspiera, tuner do niczego.

belliash
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Post autor: belliash »

Prawdopodobnie na Mstar

czosnek69

Post autor: czosnek69 »

najlepszy jest tekst na opakowaniu w opisie technicznym
E-AC3 opcjonalnie..... :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Post autor: @GUTEK@ »

Z tego co patrzyłem instrukcję to nawet nie jest to nowy MSD7818 tylko nadal MSD7828. O E-AC3 ani słowa.

czosnek69

Post autor: czosnek69 »

zrobiłem fotkę w sklepie, tylko nie wiem, czy to ten, czy stary model
EAc3 opcjonalnie... :lol:
Ci to dopiera nabijaja ludzi w butelkę...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 01951.jpg/

darpajdp

Na stronie Manty po przesunięciu paska pisze:

Zaawansowany procesor dźwięku
obsługujący:
1. MPEG-1,MPEG-2 (Layer I/II)
audio
2. Dolby Digital (AC-3)
audio,
3. AAC, AAC+ oraz HE-AAC
Audio

E-AC3 to chyba to samo co AAC+

Awatar użytkownika
qwerty
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Post autor: qwerty »

darpajdp pisze:E-AC3 to chyba to samo co AAC+
Było wielokrotnie na forum, że to zupełnie co innego!

darpajdp

qwerty pisze:
darpajdp pisze:E-AC3 to chyba to samo co AAC+
Było wielokrotnie na forum, że to zupełnie co innego!
No tak, właśnie przesłuchałem Wikipedię

Awatar użytkownika
programista
Odbiornik: LV6TPMVR4 / PS43D450
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z usuniętą siatką, zasilanie z tunera, wewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: DVB-T Śrem

Post autor: programista »

Opcjonalnie to ja mogę ich zgłosić, gdzie trzeba i chyba to zorbię.

przemo_at_boy_pl

Re: MANTA DVBT02

Post autor: przemo_at_boy_pl »

ta specyfikacja z pudelka zamieszczona wyzej to belkot. w pewnym miejscu jest napisane: "wymagania systemowe: 512 MB ram i 32 lub 64 MB flash". to co w pudelku jest tylko oprogramowanie, a ja mam sobie taki tuner zlozyc? na paru stronach spotkalem sie z opisami takich tunerow, ze maja te 512 MB, co jest bzdura. zastanawiam sie nad zakupem modelu dvbt02, bo bedzie on niedlugo w promocji w jednym z marketow. napisalem email do manty z zapytaniem o e-ac3 i o ewentualna aktualizacje.

ciava

Re: MANTA DVBT01

Post autor: ciava »

Ja dzwoniłem przed chwilą do sklepu manty i odpowiedzieli mi że tuner nie ma E-AC-3, tylko ciekawe czy można to będzie załatwić jakąś aktualizacją w najbliższym czasie >

Awatar użytkownika
Speakers_XP
Odbiornik: Cabletech URZ0083Q MSI SLIM HD, Wiwa HD-95
Instalacja antenowa: pokojowa DIY, DPM HN51FK UDA Yagi zewn.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Post autor: Speakers_XP »

ciava pisze:Ja dzwoniłem przed chwilą do sklepu manty i odpowiedzieli mi że tuner nie ma E-AC-3, tylko ciekawe czy można to będzie załatwić jakąś aktualizacją w najbliższym czasie >
Z tego wniosek, ze tuner nie spelnia jednego z podstawowych zalecen Rozporzadzenia Ministerstwa Infrastruktury w sprawie wymagan technicznych dla dekoderow STB.

W takim wypadku producent/sprzedajacy powinien wyraznie poinformowac klienta o takiej niezgodnosci, zanim towar zostanie sprzedany...
Jezeli brak takiej informacji to spokojnie mozna zadac zwrotu pieniedzy.

Michaelbond
Odbiornik: NOT ONLY LV6TBOXHD_2
Instalacja antenowa: siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Pałac Kultury

Post autor: Michaelbond »

Zadałem niedawno kilku sprzedawcom pytanie o E-AC3 i tylko jeden na czterech uzyskał i przekazał mi zapewnienie producenta, że będzie przygotowany soft. Pozostali przesyłali mi jedynie instrukcję Manty. Z tego powodu nie zdecydowałem się na zakup sprzetu. Z jednej strony Manta jest dużą firmą i nie wierzę, że są to przeszkody techniczne, dla mnie prędzej licencyjne. Wobec tego, że w Polsce jest jednak bałagan z systemami i terminami ich wdrożeń, to producent się nie śpieszy. Czemu mają udostępniać format, w którym nikt nie nadaje...nie liczę oczywiście prób. Więc na pudełku napisali E-AC3 jako opcję.
Z drugiej zaś strony dziwnie jest to milczenie pruducenta, który szkodzi dystrybucji swojego sprzętu i robi to świadomie.

Michaelbond

Na stronie PC-lab znalazłem informację Manty z dnia 21.09.2011 roku o najnowszych modelach.

Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane
z redakcją PCLab.pl czy Grupą Onet.pl SA. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Firma Manta Multimedia, największy polski dostawca sprzętu RTV/AGD/Multimedia informuje, że do jej oferty trafiły nowe tunery telewizyjne: zaawansowany DVB-T01 i tańszy DVB-T02. Oba urządzenia są przeznaczone dla osób szukających nowych rozwiązań w domowej rozrywce oraz wszystkich tych, którzy już teraz chcą korzystać z ogólnodostępnej, darmowej telewizji cyfrowej.

„Już w przyszłym roku naziemna telewizja cyfrowa będzie w Polsce standardem. Na całym świecie taka technologia powoli zastępuje analogowy sygnał, a nadawcy oferują coraz to nowe programy w jakości Full HD. Właśnie dlatego już teraz warto pomyśleć o urządzeniach takich jak DVB-T01 czy DVB-T02. W przyszłym roku staną się one niezbędnym dodatkiem do telewizorów bez tunera.” – mówi Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia.

Dzięki nowej serii tunerów od Manta Multimedia miłośnicy TV bez problemu nagrają filmy i programy na wybrany zewnętrzny nośnik. Oba urządzenia pozwolą też na swobodne przeglądanie multimediów przy użyciu odbiornika TV – filmy w popularnych formatach i zdjęcia w formatach JPG, BMP i PNG za pośrednictwem serii tunerów DVB-T pojawią się na dużym ekranie, a muzyka w formatach MP3, WMA i WAV popłynie z głośników kina domowego. Dzięki portom USB znajdującym się na przednich panelach, oba tunery zapewnią maksymalną wygodę w podłączaniu zewnętrznych nośników danych, a wchodzące w skład zestawu piloty umożliwią swobodne sterowanie urządzeniami z większej odległości.

Specyfikacja techniczna:

Manta DVB-T 01 HD Tuner:

•Obsługa rozdzielczości Full HD (1920x1080)

•Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, WAV

•Obsługiwane formaty obrazów: JPG, BMP, PNG

•Obsługiwane formaty video: H.264 MKV, M2TS, MPEG1/2/4 HD, XVID HD, AVI, VOB

•Procesor dźwięku obsługujący formaty: MPEG-1, MPEG-2 (layer I/II), Dolby Digital (AC-3), AAC, AAC+, HE-AAC

•Obsługa zewnętrznych dysków twardych: FAT16, FAT32, NTFS

•Zakres częstotliwości:: VHF-H: 174~230MHz, UHV 470~860MHz

•Poziom sygnału: -78dBm~-20dBm

•Modulacja COFDM

•Wyjścia video: HDMI, YPbPr, CVBS, SCART

•Wyjścia audio: HDMI, L+R, SCART, Coaxial

•Wyświetlacz prezentujący najważniejsze informacje

•Zestaw gier

•Port USB

•Pilot w zestawie

•Cena: 199 PLN

Manta DVB-T 02 HD tuner

•Obsługa rozdzielczości HD Ready

•Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, WAV

•Obsługiwane formaty obrazów: JPG, BMP, PNG

•Obsługiwane formaty video: H.264 MKV, M2TS, MPEG1/2/4 HD, XVID, AVI, VOB

•Procesor dźwięku obsługujący formaty: MPEG-1, MPEG-2 (layer I/II), Dolby Digital (AC-3), AAC, AAC+, HE-AAC

•Obsługa zewnętrznych dysków twardych: FAT16, FAT32, NTFS

•Zakres częstotliwości: VHF-H: 174~230MHz, UHV 460~860MHz

•Poziom sygnału: -78dBm~-20dBm

•Wyjścia video: HDMI, YPbPr, CVBS, SCART

•Wyjścia audio: HDMI, L+R, SCART, Coaxial

•Funkcja nagrywania z TV

•Port USB

•Pilot w zestawie

•Cena: 149 PLN

Założona w 1998 roku Manta Multimedia to jeden z największych dostawców sprzętu RTV, AGD i multimediów w Polsce. Firma zapowiedziała plany rebrandingu, które są związane z nową filozofią biznesową. Zgodnie z nią najtańsze produkty zostały przesunięte do submarek Hawk oraz Shark zaś Manta to funkcjonalność, zaawansowana technologia oraz dobra cena. Więcej informacji na temat zmian w firmie oraz nowych produktów już wkrótce!

Kontakt dla mediów:
Marcin Marzęcki | marcinm@koolthings.com.pl | www.koolthings.com.pl

Michaelbond

Na forum Manty Administrator informuje użytkowników:

Według zapewnień wszystkie tunery Manty mają E-AC3, czyli Dolby Digital Plus.
Jest wykupiona licencja Dolby i wszystkie tunery mają spełniać wymogi naszej ustawy o naziemnej telewizji cyfrowej.

To być może jest pzryczyna o której wcześniej napisałem, że brak E-AC3 to sprawa licencji. Zadałem Administratorowi pytanie o umieszczoną na pudełku informację w języku angielskim o opcji E-AC3 i co dokładnie producent chciał przekazać tą informacją. Czekam na odpowiedź.

A o to zebrane uwagi użytkowników:
1. kłopoty z wielkością czcionki napisów i ich widocznością,napisy ucina jeśli wybierze się największy rozmiar.
2. brak możliwości ustawienia proporcji filmów odtwarzanych z USB,przydała by się opcja wyboru proporcji filmu odtwarzanego z USB. Wszystkie filmy w formacie 2.35:1 są rozciągane do rozmiaru 16:9.
3. brak dźwięku E-AC3,
4. kiepskie odtwarzanie plików zgranych z DVD - częste rozjeżdżanie się dźwięku i obrazu, brak wyświetlania napisów,
5. bardzo kiepski pilot.

To oczywiście nie jest zbyt duża grupa reprezentacyjna, więc trudno wyciągać wnioski. Ten tuner jest na układzie MSD7828, a więc ma chyba typowe problemy. Administrator po testach tego tunera stwierdził problem z napisami i zapowiada walkę o nowy soft.
W internecie znalazłem dwie opinie i były one pozytywne.
Osobiście w dniu dzisiejszym oglądałem w sklepie tuner i miałem w ręku pilot. Musze przyznać, że jest bardziej przejrzysty niż w Not Only LV6TBOXHD i bardzo lekki, ale nie miałem okazji sprawdzić w działaniu. Sam tuner prezentuje się dobrze i ma bogate opcje wejść. Ciekawy jestem co Gutek sądzi o tych ocenach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@

Michaelbond pisze:Ciekawy jestem co Gutek sądzi o tych ocenach.
A co mam sądzić.
Kolejny tuner z niedopracowanym softem i jeśli on jest rzeczywiście na MSD7828 to chyba nie ma co sobie nim zawracać głowy i kupić coś nowszego.

Co do wad zebranych przez użytkowników, to wszystko pasuje do niedopracowanego softu pod MSD7828.
1. złe dobrane rozmiary czcionki i odległości pomiędzy liniami
2. nie dodali algorytmu który by zachowywał proporcje - problem wielu tunerów na MSD7828
3. brak E-AC3 to już dyskwalifikuje sprzęt kompletnie, bo jest niezgodny i może zamilknąć w każdej chwili!
4. Mstary nie obsługują formatu DVD, więc tu nic dziwnego, można odtwarzać pojedyncze pliki VOB, ale w całości struktury DVD nie da się
5. pilot z wyglądu taki jak w Cabletechu czy Maximum. Wszystko zależy od wykonania i gustu. W Maximum ten pilot świetnie działa i jest dobrze wykonany.

przemo_at_boy_pl

Post autor: przemo_at_boy_pl »

Michaelbond pisze:Na forum Manty Administrator informuje użytkowników:

Jest wykupiona licencja Dolby i wszystkie tunery mają spełniać wymogi naszej ustawy o naziemnej telewizji cyfrowej.
na stronie http://www.manta.info.pl/forum/ nie znalazlem powyzszej wypowiedzi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@

przemo_at_boy_pl pisze:
Michaelbond pisze:Na forum Manty Administrator informuje użytkowników:

na stronie http://www.manta.info.pl/forum/ nie znalazlem powyzszej wypowiedzi.
http://www.manta.info.pl/forum/dvbt01/t ... 6/#msg1376

Michaelbond

Witam

Przekazuję info zainteresowanym użytkownikom oraz tym którzy rozważają zakup Manty.
O to na forum Manty ukazał się wpis sygnowanay przez użytkownika Signal 1980.
Być może jest to przedstawiciel firmy ale nadal ściśle tajny, który zarejestrował się na dzień przed umieszczeniem tej informacji. Nie mogę tego pojąć dlaczego ważna deklaracja nie jest podana oficjalnie, tylko kryje się za Nikiem, którego nie można zweryfikować, czy jest przedstawicielem firmy czy też zwykłym użytkownikiem. Jesli to drugie to serdecznie dziękujemy. Prosze aby każdy podszedł do tej informacja zgodnie z własnym przekonaniem.

Poniżej tekst:

Urządzenie DVBT01 obsługuje dźwięk E-AC3. Spełnia wytyczne dla urządzeń DVBT. Obecne na rynku tunery firmy Manta spełniają wymogi ustawy dotyczacej urządzeń DVBT (co jest jednoznaczne z tym, że odtwarzają dźwięk E-AC3) . Proszę pamiętać że wymogi to nie tylko E-AC3 ale i niezbędne do tego licencje jak i funkcje uzytkowe, parametry, odtwarzanie kanałów HD i SD i wiele innych rzeczy. Dodatkowo DVBT01 posiada wbudowane dwie pamięci 512MB. Producent zaleca wgranie oprogramowania umieszczonego na tym formum (oprogramowanie pojawi się również bezpośrednio na stronie manta.info.pl).

Odpowiedz