DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

radzio6

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: radzio6 »

Panowie,

Aby rozwiac Wasz wątpliwości:
Zakończenie nadawania w mpeg2 nastąpi dziś - 22 grudnia a w czwartek 23 Emitel uruchomi kolejne nadajniki MUX2 mpeg4 m.in. Wisła Skrzyczne, także na świeta można będzie się cieszyć cyfrowymi kanałami Polsat, TVN, TV4, TV Puls oraz TVN7.

:)

Źródło:
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,14883 ... wisle.html

Awatar użytkownika
igorlan
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
ATV27 mod+LNA188 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Post autor: igorlan »

radzio6 pisze:Panowie,

Aby rozwiac Wasz wątpliwości:
Zakończenie nadawania w mpeg2 nastąpi dziś - 22 grudnia a w czwartek 23 Emitel uruchomi kolejne nadajniki MUX2 mpeg4 m.in. Wisła Skrzyczne, także na świeta można będzie się cieszyć cyfrowymi kanałami Polsat, TVN, TV4, TV Puls oraz TVN7.

Źródło:
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,14883 ... wisle.html
Witaj radzio6, chciałeś błysnąć swoim pierwszym postem, ale niestety nie przewidziałeś, że na tutejszym forum ta radosna nowina została zakomunikowana już w dniu wczorajszym :)

W każdym razie cieszymy się razem z Tobą i witamy w naszych szeregach..

radzio6

Post autor: radzio6 »

Tak zauwazyłem, ale juz po dodaniu postu i nie chciałem go usuwac :)

Forum czytam od pewnego czasu ale jak do tej pory nie miałem okazji się wypowiadać.

Pozdrawiam,

romanodepalma
Odbiornik: Samsung UE22SE5400 , UE32b6000
Instalacja antenowa: ATX91 , Tri Digit

Post autor: romanodepalma »

Faktycznie . MUX kastrat wyłączony. a jeżeli chodzi o to osłabienie sygnału , to będzie spowodowane pogodą . Mam antenę ustawioną między Skrzyczne , a Frydek Mystek (mniej więcej w połowie). Kiedy pisaliście o przycinkach obrazu , zauważyłem ,że i u mnie sygnał spadł. Ale sygnał czeski też spadł o podobną wartość.

marcin6660
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Post autor: marcin6660 »

Czy przestrojenie nadajnika z kanału 38 na 62 to poważny zabieg czy kwestia naciśnięcia paru przycisków na panelu ??? I czy oczywiście jest w ogóle taka możliwość ???

user001

Post autor: user001 »

Emisja prowadzona będzie na dotychczasowym kanale, zmieni się tylko rodzaj kompresji.

husky83

Post autor: husky83 »

Biorąc pod uwagę, że nie spotkałem się na żadnym z kanałów cyfrowych ze Skrzycznego informacji, że do końca roku (a od wczoraj powinno być zaktualizowane, że do dzisiaj) MUX ten zostanie wyłączony, to teraz będzie się działo... Ludziska namówieni na zakup tunera, żeby odbierać w cyfrowej jakości kanały TVP zostaną bez tych programów na święta. Bo i skąd taki dziadek mieszkający w chatce gdzieś na odludziu ma wiedzieć, że jest zmiana na mpeg-4?

Oczywiście wszyscy jak najbardziej się cieszymy, już nie mogę doczekać się jutra, żeby przeskanować kanały :) Ale jednak troszkę szkoda tych nieświadomych duszyczek, które o niczym nie zostały poinformowane...

I tutaj raczej są zastrzeżenia nie do Emitela (swoją drogą pytanko do p. Jarosława - macie możliwość dołożenia jakiegoś tekstu - napisów u dołu ekranu lokalnie, do wszystkich kanałów nadawanych z wybranej lokalizacji?), a raczej 'góry', która ostatecznie chyba żadnej kampanii informacyjnej nie wprowadziła...

Ale pomijając to - byle do jutra :)
A szczerze mówiąc nie wierzyłem już nawet w dotrzymanie terminu 31 grudnia ;)

Awatar użytkownika
igorlan

husky83 pisze:Bo i skąd taki dziadek mieszkający w chatce gdzieś na odludziu ma wiedzieć, że jest zmiana na mpeg-4?
O ile ten dziadek mieszkający w chatce na odludziu ma prąd w ogóle :) A tak na serio, to zapewne taki dziadek nawet nie wie, że jest DVB-T bo niby skąd? po forach internetowych raczej też nie biega a kampanii informacyjnej jak nie było tak nie ma.

marcin6660
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Post autor: marcin6660 »

user001 pisze:Emisja prowadzona będzie na dotychczasowym kanale, zmieni się tylko rodzaj kompresji.
Tyle to każdy wie ale UKE zaproponowała kanał 62 do tymczasowej kontynuacji transmisji TVP jako mux3

Awatar użytkownika
igorlan

marcin6660 pisze:
user001 pisze:Emisja prowadzona będzie na dotychczasowym kanale, zmieni się tylko rodzaj kompresji.
Tyle to każdy wie ale UKE zaproponowała kanał 62 do tymczasowej kontynuacji transmisji TVP jako mux3
No tak, ale to TVP musi być zainteresowana przede wszystkim. EMITEL co najwyżej może tylko zasugerować możliwości techniczne.

Awatar użytkownika
ploomba
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Post autor: ploomba »

Jeśli ktoś ma ochotę niech napisze coś w tej sprawie do TVP Katowice - z sugestią/ propozycją UKE nadawania tymczasowo na kanale 62.

sekretariat.katowice@tvp.pl

Z tego co się mi wydaje uderzanie w tej sprawie do TVP w Warszawie niewiele da. Być może oddziałowi katowickiemu będzie bardziej zależeć na przywrócenie emisji programu regionalnego na innym kanale.

p.s
Swoją drogą z niecierpliwością czekam na sygnał mpeg-4 8-) i nikt z Emitela nie napisał, że musimy czekać do jutra :D
W komunikacie podane jest, że w całej Polsce jutro 23.12 uruchomiony zostanie przekaz z nadajników mux-2 z drugiego etapu. Jak wiadomo większość tych nadajników już nadaje. Ja to rozumiem tak, że Emitel wyznaczył sobie datę 23.12 jako oficjalny start drugiego etapu. Liczę na to, że Skrzyczne zacznie przebłyskiwać już dzis.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2010, o 11:21 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

krzichu

Post autor: krzichu »

Witam.
Po czym można będzie rozpoznać, czy to mpeg-2, czy mpeg-4, mój tv to Panasonick Tx-p42s10.
Pozdrawiam

husky83

po tym, że jest Polsat, TVN i inne ;)

pikaczu
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096
sony bravia kdl-32w706b
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy, mux 1-3, 8, mux z tvs

Post autor: pikaczu »

a od tvp nie bedzie 1,2 i 3?

husky83

Nie, TVP nie będzie do czasu uruchomienia MUX3. Teraz będzie MUX2 z kanałami komercyjnych nadawców. To co u nas było nadawane to MUX_WIDMO, który oficjalnie w NTC nie występuje - TVP będzie w MUX3, który u nas zaplanowany jest na.. nie wiem kiedy ;)

pikaczu
sony bravia kdl-32w706b

u nas za rok mux 2 i 3 w kosztowach

XDiViSiON

Post autor: XDiViSiON »

Moc nadajnika obecnie wynosi 1,25 kW. Zostanie ona zwiększona? Jeśli tak to kiedy?

Awatar użytkownika
goldfinger
Odbiornik: Sony KDL32W4000 / 40HX755 / Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: antena logarytmiczna+wzm. LG2
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła Skrzyczne/Ostrava

Post autor: goldfinger »

Czyli "coś" sie dzieje.

Najbardziej bawi mnie ta informacja w komentarzach na stronie SK dotyczących startu MUX2.
Wygląda na to że faktycznie napisał tam jakiś bliski Nostradamusa chyba, skoro twierdził że w Wigilie rano bedzie już nowy przekaz. I wygląda na to ze się nie mylił ;).

pikaczu
sony bravia kdl-32w706b

XDiViSiON pisze:Moc nadajnika obecnie wynosi 1,25 kW. Zostanie ona zwiększona? Jeśli tak to kiedy?
teraz jest 0.5 kw, a bedzie 1.25 kw

michal_h

Post autor: michal_h »

W takim razie drodzy forumowicze....pozostaje nam cierpliwie czekać do jutra;) I zaraz po przebudzeniu zrobić skana ;) Trochę szkoda lokalnej 3ki;) ale z drugiej strony....ile tego oglądacie?Najważniejsza jest możliwość uzupełnienia np. oferty TNK o polsat;) Pozdrawiam.

Odpowiedz