DVB-T z SLR MAKARKI

wiertolot
Posty: 187
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: DVB-T z SLR MAKARKI

Post autor: wiertolot »

Z tym poprawnym odbiorem z SLR Makarki mam gorsza sprawa oraz MUX-3 Białystok 1,5 kW, za mało na 32 km na południowy-wschód od tego nadajnika, ledwo co to dochodzi, odbiór niepoprawny, antena musi być dana bardzo wysoko na dachu na max, wzmacniaczu i marnie to łapie w gmina Mielnik nad Bugiem woj.podlaskie przy granicy z Białorusią, Radio Białystok trochę lepiej dochodzi z 10 kW, ale to też nie jest poprawny odbiór, musi być wzmacniacz i nie jest to stabilne przy zmiennych warunkach pogodowych, atmosferycznych (wiatr) oraz ukształtowań terenowych zmieniających od danej pory roku(liście, śnieg), podobnie tv. Bo z Mielnik za góra nic mi nie dojdzie na północny-wschód ten MUX-3 Białystok, dla sam Mielnik tylko, nawet bez okolicy. Nie wiem co stanie jak przełączą na DVB-T2 w SLR Makarki, a napewno to zrobią, wtedy całkowicie mi nie dojdzie jak dadzą z tym 1,5 kW, dalej na wschód 32 km od tego nadajnika w woj.podlaskim......................... :roll:
Albo niech to tam pozwiększają , żeby dochodziło poprawnie z tego SLR Makarki na cały południowy-wschód i do granicy bez zakłóceń i tłumienia, albo niech w Łosice dadzą nakierują to stamtąd na północ i północny-wschód ten MUX-3 Białystok. Radio Białystok i Radio Lublin mogliby też z Łosice w DAB+ puścić, podobnie jak jest RDC. Radio Jard też mi nie dochodzi z Bielsk Podlaski. Eska Siedlce i VOX FM też mogliby do DAB+ wrzucić. Radio Wawa załączyć, a to nie ma wcale w ŁOSICE.

----------------

Tu gmina Mielnik nad Bugiem 17-307, północna część, powiat Siemiatycze, woj.podlaskie,
nic z tego nadajnika co kilka sekund, tnie nie da tego oglądać, słuchać radio, powiewy wiatr w radio słychać, wiać zaczęło,tu nic poprawnie nie odbiera z tego nadajnika.
Takie moce nadawcze z tego nadajnika podwali, że mi nic poprawnie nie dochodzi tv zniknęła.
Tu trzeba las zabierać od budynki i oddalać i pisać do tych Emitel i UKE niech to podnoszą te moce nadawcze, A TO ZANIŻONE I JAKA ROZBIEŻNOŚĆ POROBIONA!
Nie odbiera wcale MUX-3 Białystok w woj.podlaskim..........................
Co to jest porobione? :roll:
Radio Białystok pierdzi i szum i powiew wiatr tylko!
No tak zmiana na nowsze technologie, DAB+, DVB-T2, z dwu-krotnie, trzy-krotnie niższym nadawaniem i nic nie dochodzi i nie będzie dochodzić.
Trzeba w takim wypadku robić więcej nadajników i gęściej, a nie jeden RTCN i jedno centrum radiowo-telewizyjne na 150 km. jak za komuny na starsze technologie i jak to ma poprawnie odbierać?

/połączono posty

Odpowiedz