DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

gennaro
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: gennaro »

Dzieki nomus. Czy ktos jeszcze mógłby podpowiedziec w kwestii instalacji antenowej (głownie chodzi o symetryzator)?

piotrss
Instalacja antenowa: Miton 142 Na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4

Post autor: piotrss »

Co się dzieje z Mux-2, wciągu dnia spada jakość do 20% 30% wieczorem również wszystko skacze. A dziś całkiem padł i tak się dzieje gdzieś od 1,5tygodnia.

Awatar użytkownika
momus
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Post autor: momus »

Sprawdź antenę, w łikend był sygnał doskonały, nic nie skakało, nic nie spadało (sprawdzane na 3 antenach, w miejscowości oddalonej od EC-4 o jakieś 40KM)

Obecnie (w Łodzi) też wszystko stabilnie, na mojej antence od tunera siła 72% jakość 100% dla MUX2

fred
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Post autor: fred »

Rano była przerwa emisji z Sienkiewicza. Chyba około pół godziny. Nie nadawali ani cyfry (MUX3), ani analogu (TVN).

krzysiek95
Odbiornik: LG 32LV375S
Instalacja antenowa: Zwykła siatka z zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź

Post autor: krzysiek95 »

Ja mieszkam w Brzezinach. Mam zwykłą antenę siatkową (z 10 lat ma) z zasilaczem z zestawu. Mi MUX 2 odbiera 100/100. Z MUX 3 mam 40/0 i nie odbiera nawet nie ma listy kanałów. A na MUX 1 czekam.

PS ja też złapałem kanały z 40 kanału (98/100)

tom4sz
Odbiornik: LG47LW5500
Instalacja antenowa: biquad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź

Post autor: tom4sz »

Potwierdzam u mnie tez momentami spada jakość sygnału Mux-2 .
Normalnie 45/90 , teraz 45/05. Bywa ,ze w ciągu dnia również spadnie jakość na godzinę.
dzieje się tak chyba od tygodnia. Około godziny 16-ej był sygnał 46/100.

bilek1
Odbiornik: SAMSUNG LE40A756
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, jedna gałąź na Pabianice, druga na TON na Sienkiewicza
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON(OTVP Łódź)

Post autor: bilek1 »

Ludzie nie możecie zrozumieć, że trwają testy, włączenia nowych muxów, serwisy nadajników. Nie dziwcie się, że skacze jakość obrazu.

fred
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Post autor: fred »

Taaa. Testy kilkaset kilometrów od Łodzi zaburzają tutaj odbiór. W Łodzi nic się nie dzieje. Niestety.

piotrss

Katastrofa jest z Mux-3 wszystko skacze,jak się siła jakoś trzyma, to jakość skacze od 0 do 50% Nieda rady oglądać,jak tak będzię przy włączeniu Mux-1 to można zapomnieć o programach Historia Kultura Polonia.

Kpc21
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Post autor: Kpc21 »

To załóż jakąś ludzką antenę, a nie wyrób antenopodobny.

Canuck2009
Odbiornik: PANASONIC-TX42G10,Technisat CE-T
Instalacja antenowa: TELEVES V-HD

Post autor: Canuck2009 »

Witam wszystkich ,czytam forum od paru miesiecy cieszac sie odbiorem dvb-t w Lodzi.Mieszkam na Zubardziu ,blok, 8 pietro antena TELEVES V- HD skierowana na zach. w strone Zabienca rownolegle do ul.Lutomierskiej zamontowana na barierce balkonu.Mimo ze nadajnik na Sienkiewicza i EC-4 mam za plecami zasloniety sciana mojego budynku to sygnal MUX-2 i MUX-3 jest stabilny 10/10(zrezygnowalem z kabla Multimedia w grudniu 2011)Odbieram takze bez problemu MUX -1 z Konina ,poczatkowo myslalem ze to nadajnik lodzki zostal uruchomiony przed planowanym terminem. Dla wszystkich sfrustrowanych niestabilnym odbiorem podpowiadam : zainwestujcie w dobra antena. Televes robi anteny od 50 lat Ja swoja kupilem sklepie Eltrox za 129 pln ,wrzucilem na maszt od starego talerza sat. przykrecilem kabel z koncowka F przeskanowalem kanaly i zapomnialem o calej instalacji.

gennaro
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra

Witam,
Na poziomie 8piętra to sobie możesz pozwolic na taką jakośc sygnału... Ale swoją drogą jestem ciekaw czy w moim przypadku porządna antena kierunkowa nie sprawdziłaby się lepiej od siatki - siatke zostawiłem z uwagi na kierunek przeciwny do nadajnika i możliwośc łapania sygnału z odbic (podobno lepsza, gdy jest dużo budynków w sąsiedztwie) oraz z uwagi na koszt. No bo taka antena TELEVES V- HD czy też TRI-Digit to kosztowna sprawa gdyby efekt nie był zadowalający...chyba że można zwrócic.

PS. ja również zrezygnowałem z drogiej MultiMedii, mam nadzieje że MUX1 będzie stabilny.

Canuck2009
Odbiornik: PANASONIC-TX42G10,Technisat CE-T
Instalacja antenowa: TELEVES V-HD

Post autor: Canuck2009 »

Wyskosc instalacji anteny ma duzy wplyw na odbior to fakt ,chociaz w moim przypadku betonowa sciana budynku ekranuje mocno wiec ten televes lapie sygnal <tylem> co mnie poczatkowo w dniu instalacji -poznym wieczorem takze zaskoczylo .Ale skoro dziala u mnie
takze nie powinienes miec problemow Ten sklep jest na 6-go Sierpnia 14( Eltrox.pl) i akceptuja zwroty anten jezeli lokalizacja /warunki nie sprzyjaja odbiorowi Nie ryzykujesz a mozesz tylko zyskac na dobrym odbiorze przez wiele lat. Bawie sie w satelity i inne tam dosc dlugo a taka telewizje dvb-t w HD odbieralem juz 2005 roku (nie w kraju co prawda) Solidna antena to fundament kazdej instalacji odbiorczej.Pozdrawiam

gennaro

Dzięki za info. Byc może wypróbuje tą antene, jeśli MUX2 i MUX1 z EC4 słabo będą działac.

piotrss

Kpc21 pisze:To załóż jakąś ludzką antenę, a nie wyrób antenopodobny.
Antena jest dobra,jedna z mocniejszych anten pokojowych. Jak niema możliwości założenia normalnej anteny,to trzeba się pokojowymi które również potrafią wystarczyć.
Kiedy Mux-2 nadaje dobrze to odbiór jest bezproblemowy,tak jak teraz jakość w przedziale od 50% wzwyż trochę tam przytnie ale można spokojnie oglądać i się niedenerwować.

Awatar użytkownika
momus
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Post autor: momus »

Jeśli ktoś mieszka blisko komina i byłby łaskawy powiedzieć co się będzie działo dziś (18 maja) od godziny 8 do 14 na kominie, było by fajnie (podobno anteny mają montować, ktoś tak twierdził). Bo jutro (czy jak kto woli dziś), zaplanowana jest konserwacja na EC4 właśnie od godziny 8 do 14.

Pewnie przy okazji z racji tego mogą występować chwilowe problemy z odbiorem mux2 (jeśli ktoś będzie włazić na komin, pewnie moc zmniejszą dla bezpieczeństwa)

Awatar użytkownika
micial
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Post autor: micial »

Jedyne czego można się narazie spodziewać to zmniejszenie zasięgu mux2 i ew. analogowego polsatu. Będą musieli przełączyć emisję na zapasowy system 90m niżej.
I to też nie koniecznie dzisiaj.

pawlak2
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Post autor: pawlak2 »

Coś się dzieje. Sygnał MUX2 zaczął zanikać.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Post autor: ANDPOL »

A Kolega czytał ostatni post? Konserwacja nadajnika.

pawlak2
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Post autor: pawlak2 »

Czytał :). Dlatego napisał, że coś zaczęło się dziać.

Odpowiedz