Kampania informacyjna o cyfryzacji

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Maniek99
Odbiornik: WIWA HD95MC

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Maniek99 »

@kupon
Ostatnio widziałem w TV reklamę Cabletech-a URZ0083.
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2011, o 12:54 przez Maniek99, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Post autor: qwerty »

Też widziałem. Rewelacji nie ma.

vari107
Odbiornik: RWT DTV-401T
Instalacja antenowa: dipol pętlowy z symetryzatorem w mieszkaniu na 10 piętrze
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN Warszawa

Post autor: vari107 »

ss80 pisze:
vari107 pisze:Anteny siatkowe ze wzmacniaczami szerokopasmowymi powinny trafić na listę wyrobów z zakazem wprowadzania do obrotu

Tak tak, zakażmy żarówek, kineskopów, siatek, analogu, 4:3. Ccielibyście co nie? Specjaliści od siedmu boleści :lol:
Zakazu żarówek, CRT, analogu 4:3 sam jestem przeciwnikiem.
Ale nie wiem, czy wiesz jakie szkody anteny (i zgoda z kolegami, że nie tylko siatkowe) z pseudowzmacniaczami potrafią wyrządzać.
Sam zlokalizowałem taką antenę.
Najpierw zaczęło się od mory a kablówce na kanale 6, gdzie lokalna TVK nadawała TVP1.
Oczywiście sami ze swoim analizatorem rozkładali ręce (a ja właśnie się od nich zwolniłem z pracy i na kwękania że powinieniem sam - odpowiedziałem, że teraz to ja jestem jedym z wielu abonentów i niech to oni szukają).
Nie znaleźli.
Na swoim skanerze (odbiorniku radiokomunikacyjnym) miałem potężną pływającą nośną zmodulowaną przebiegiem 100 Hz (tak, tak - tyle wychodzi z mostka Graetza a nie 50 Hz) w amplitudzie i częstotliwości.
Wyglądało właśnie na wzbudzony wzmacniacz.
Na antenie na podstawie magnesowej 1/4 fali odbiór tej nośnej miałem i 2 km od domu (a tu była nasilniejsza).
Co ciekawe, z wpływem czynników atomsferycznych potrafiła pojechać sobie na sąsiednie pasmo policyjne a czasem ustawić się na jakiś czas na lokalnym kanale komisariatu, paraliżując łącznosć (komisariat korzystał z odległego przemiennika).
Któregoś dżdżystego dnia, nośna sobie powędrowała na.... kanał 10, czyli kanał na którym "z powietrza" jest w Międzyzdrojach TVP1.
Spora część miasta miała problem.
Wkurzyłem się i zacząłem żmudne i amatorskie poszukiwanie.
Wytypowałem budynek jednorodzinny z trzema antanmi siatkowymi na dachu.
Jedna szybko poza podejrzeniem - urwany kabel.
Druga - tajemnica - mieszkańcy wyjechali.
Trzecia - bingo.
Straszy pan z telewiozrem Helios w którym ledwo co było widac i słychać.
Po rękach niemalże mnie całował, gdy wyłączyłem u niego zasilacz (odbierał dalej samym kablem ale i tak dużo lepiej).
Nie wiem jaka moc wychodziła z tego wzmacniacza ale jeśli tam był BFR96S i "gotował się" to mogło to być nawet 100mW co potwierdzałby zasięg zakłócenia.
Innym razem zostałem wezwany do wsi Warnowo, gdzie "znikł" analogowy TVN.
Znalazłem winowajcę.
Antena i to pokojowa jednego z mieszkańców.
Akurat tutaj uważam, że UKE słusznie zaczyna wpisywać niektóre wzmacniacze na tę listę.
Ale i są urządzenia, których wcale by nie musiał (np modele CB mające "zbyt dużą emisję w kanale sąsiednim" - trochę na wyrost wpisują).
Mi kiedyś taka antena (nie znalazłem jej ale zlokalizował ją uderzajacy prawdopodobnie w jej pobliżu piorun) robiła morę najpierw na TVP1 na kanale 11 (okolice Szczecina) a później inna (i to harmoniczną) na TV4 nadawanym kiedyś na kanale 25.
Pomocne zawsze były zaniki zasilania bo czasem wzbudy na granicy generacji potrafiły "nie wstać" po wyłączeniu i ponownym załączeniu zasilacza i to gdy np oscylacje się zaczęły latem a zimą były póki nie było zaniku napięcia.
vari

Awatar użytkownika
qwerty
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Post autor: qwerty »

Zdaje się, że opowieść o dziadku gdzieś czytałem (zdaje się, że na elektrodzie albo radiopolska). Sam potrafię odbierać analogowe kanały na k.1-2-3 (pływa). Oczywiście, że któraś antena nadaje ten program, ale nie chciało mi się szukać. Jednego dnia jest, drugiego nie.

pivo
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Post autor: pivo »

kupon pisze:Ja się trochę dziwię,ze jakiś producent albo dystrybutor nie reklamuje się w tv.Taniej kupić "przystawkę niż nowy telewizor z mpeg4.Potencjalny duży rynek do zagospodarowania i przy okazji edukacja i promocja NTC.
W lokalnych Info (Poznań i Warszawa) widziałem reklamy tunerów DVB-T.

Kamilx
Odbiornik: Opticum HD T80plus
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w polaryzacji poziomej z zasilaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Post autor: Kamilx »

pivo pisze:W lokalnych Info (Poznań i Warszawa) widziałem reklamy tunerów DVB-T
. Ja widziałem ostatnio reklamę w TVP BIAŁYSTOK.

Awatar użytkownika
derwalski
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Post autor: derwalski »

... i proszę w swoim miejscu zamieszkania w punktach sprzedaży RTV zapytać o szczegóły
I tak ostatnio, mój brat kupował antenę w sklepie w Koninie (100 kW z Żółwieńca) a Pan mu wciskał 25 el. Y-U, bo inaczej "cyfrówki" nie obejrzy. W czas się zawahał i wykonał telefon. Wziął 8 el.

Awatar użytkownika
MJJ
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Post autor: MJJ »

Maniek99 pisze: Ostatnio widziałem w TV reklamę Cabletech-a URZ0083.
Wczoraj na TV4 też widziałem tę reklamę.

Na początku spotu pomyślałem sobie nawet, że wreszcie dali dobrą reklamę w tym cyklu o cyfryzacji, a później okazało się, że to nie jest kolejny odcinek kampanii informacyjnej tylko komercyjna reklama producenta tunerów.

Adrian

Post autor: Adrian »

Teleskop TVP Poznań z dnia 28.11.2011 informuje o wyłączeniu za rok analogu w środkowej Wielkopolsce (od 8:50 do 16:45, w tym wywiad od 12:36 minuty) :
http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-p ... 30/5756282

Po reportażu wywiad z Jackiem Silskim (Prezes Zarządu Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej) potwierdzający obecność TVP1 i 2 w HD od 1 czerwca 2012 (13:45 minuta materiału)

giaur500

Post autor: giaur500 »

A oto, ile wie przysłowiowy laik na temat tv cyfrowej:
obdarzona pisze: ej właśnie może Ty mi pomożesz
czaisz tą reklamę , to jest reklama chyba jakiejś telewizji. I jest koleś z kukiełką -smokiem. Wszystko czarno białe.. i ten koleś mowi tą kukiełką i tam są teksty typu: rym cym cym tam tam tam kto ja jestem nie wiem sam, smok analog...to nie smoka epoka?
czego to jest konkretnie reklama? bo ja nie umiem jej w necie znaleźć a tak ją lubię oglądac jak dzieckoo
http://brzuszek.net/forum,odp-marcowki- ... 82#1048555

p-b

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:59 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

ss80

Post autor: ss80 »

obdarzona pisze:i ten koleś mowi tą kukiełką i tam są teksty typu: rym cym cym tam tam tam kto ja jestem nie wiem sam, smok analog...to nie smoka epoka?
Po poprzedniej reklamie, wszyscy zaczęli budować swoje własne anteny typu "meandry" marzę o tym aby w następnej reklamie wystąpił PANKRACY i zaśpiewał nam piosenkę: Może Ty, może Ty, może jednak ja ... złapię sygnał DVB-T. :shock:
Maniek99 pisze:Ostatnio widziałem w TV4 reklamę Cabletech-a URZ0083.
Tę reklamę emitowano też w TVP Katowice a przy drodze DK1 z Katowic do Bielska-Białej stał [nie wiem czy jeszcze stoi] billboard z reklamą Cabletecha ;) TVP Kraków wyemtitował krótki fragment kampani informacyjnej [wywiad z gościem dnia - szefem SATKURIERA] na temat cyfryzacji gdzie prezenterka powiedziała coś w stylu: "może nie straszmy ludzi wyłączeniem analogu w przyszłości" - to tyle jeśli chodzi o informowanie społeczeństwa, na razie tak po cichutku w TV regionalnych ;)

Matteo87
Odbiornik: Sony KDL-32EX421, Samsung LE37B651, ADB 2850ST, WIWA HD50
Instalacja antenowa: ATX 55 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Post autor: Matteo87 »

Na Pulsie widziałem reklamę DVB-T wspólną telewizji Puls i Technisata informującą, że TV Puls można oglądać w cyfrowej jakości za darmo naziemnie. Całkiem spoko, dużo lepiej niż ministerialny smoczek

kampf
Instalacja antenowa: ~15 letnia antena siatkowa ze wzmacniaczem na poddaszu na wysokości 10m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Post autor: kampf »

Regionalne oddziały TVP o tym informują, bo są jednymi z nielicznych podmiotów którym jest to na rękę, gdyż zwiększy się im oglądalność. Na satelicie jest tylko tvp warszawa, a naziemnie analogowo tvp info nie ma jakiegoś nadzwyczajnie dobrego zasięgu, a w dvb-t to się zmienia.

stanley

Post autor: stanley »

Przykład z Warszawy, gdzie NTC (+TVN HD, Polsat HD) oficjalnie jest od ponad roku, a testy od kilku lat.
1. Temat NTC praktycznie NIE ISTNIEJE.
Mówienie o NTC powoduje, że ludzie robią wielkie oczy, dla nich to jakieś dziwne hobby.
2. Sklepy ignorują NTC. Ostatnia GAzetka wielkiej sieci na E - ŻADNYCH OZNACZEŃ odbiorników TV tupu: DVB-T MPEG-4.
Tunery MPEG-4 gdzieś w kącie Z MAŁYMI tabliczkami (pewnie 95% klientów nawet nie wie co to).
Za to przy wejściu półka wyeksponowana z dekoderami TNK.

loleklolek
Odbiornik: LG LE4500
Philips PFL5405H/12
WIWA HD-50/HD-90
Instalacja antenowa: ASP-4A na balkonie (4m n.p.g., 30km), ASR-345 +wzmacznicz, na dachu (10m, 25km)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Olsztyn, RTCN Śrem

Post autor: loleklolek »

Za niezłą ekspozycję w sklepie, to się płaci. Kto ma zapłacić za ekspozycję tunerów DVB-T - producenci i dystrybutorzy tych tunerów walczący o każdą złotówkę oszczędności, by ciągle bardziej opłacało się kupić STB, niż nowy TV?

Awatar użytkownika
Puma
Odbiornik: LG 27MT93S
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (62,5km)

Post autor: Puma »

kampf
Instalacja antenowa: ~15 letnia antena siatkowa ze wzmacniaczem na poddaszu na wysokości 10m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Post autor: kampf »

W związku z przechodzeniem na telewizje cyfrową pojawia się coraz więc oszustów, dlatego chciałbym zwrócić uwagę, że telewizje mają możliwość wysyłania ulotki do każdego obywatela za pomocą poczty polskiej. O ile telewizje komercyjne pewnie nie będą tym zainteresowane, o tyle TVP ma przecież umową na pobieranie abonamentu za pośrednictwem poczty polskiej. Dlatego też nie widzę przeciw skazać, dlaczego nie można by wysłać każdemu ulotkę z podstawowymi informacji o DVB-T. Na ulotce należałoby również umieścić adresy internetowe stron z dalszymi informacjami odnośnie DVB-T. Taka kampania informacyjna byłaby być może tańsza od reklam emitowanych w TV, a na pewno efektywniejsza od nich.

giaur500

Post autor: giaur500 »

TVP zrobi tylko to co będzie miała narzucone odgórnie lub za co dostanie kasę. Ktoś wykupił spoty reklamowe to emitują.

A co tvp zyska na wysyłaniu ulotek pocztą i czemu to w ogóle tvp ma wysyłać? Abonament to inna sprawa - tu można nachapać się wyłudzonej kasy za nic więc warto się starać. Zresztą, tvp różni się od stacji komercyjnych tylko tym że oprócz wpływów z reklam wyłudza jeszcze abonament. Oferta programowa jest nawet gorsza, a działalność "misyjna" w praktyce nie istnieje.

Więc, twierdzenie że tvp może być zainteresowane czymś, czym nie są zainteresowane stacje komercyjne jest błędne.

Artek Ł.
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Post autor: Artek Ł. »

to zachęca do kupienia dekodera :

np.
oni mają tam koło 16 kanałów , ale starają się ludzi zachęcić .
http://www.youtube.com/user/FreeviewAustralia1

a u nas w tych informacyjnych spotach nie wiadomo o co chodzi, te spoty nie przyciągają uwagi

Odpowiedz