Super Polsat w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kolor »

Martens pisze:Jaki sens ma ta dyskusja? Jest Super Polsat, bo tak sobie wymyślił nadawca i tak pozostanie - czy komuś się to podoba, czy nie. Nadawca na pewno jest zadowolony z tej decyzji, skoro słupki oglądalności są wyższe w porównaniu do oglądalności, jaką cieszył się poprzedni kanał Polsat Sport News.
Doskonale wiecie, że zarówno Polsat jak i TVN nie umieszczą w bezpłatnej NTC swoich kanałów informacyjnych, bo sprzedają je operatorom i biorą za nie kasę od gniazdka. Po co więc te pobożne życzenia? Tak samo żaden nadawca nie zrezygnuje z drugiego kanału SD, aby zaoferować tylko jeden kanał w HD. Taki zabieg po prostu się nie opłaci. Więcej kanałów w NTC to więcej wpływów z reklam.
Dokładnie. I w tym konkretnym kontekście użyłem (przyznaję, niefortunnie) słowa "nienormalnym". Nie ma potrzeby wybielania się, przepraszam urażonych i informuję, że szanuję prawo do własnego zdania. Jednak posty negujące podstawowe interesy nadawców a także ignorujące wyraźną zmianę oglądalności kanału i opłacalności ekonomicznej, jest błędem. Pomijam już sam fakt większego zadowolenia odbiorców, których jest zwyczajnie więcej niż programu informacyjnego.
Fakt, iż brakuje w NTC alternatywnego programu informacyjnego dostępnego tak, jak TVPINFO. Tu jest racja, brak tylko zainteresowanego sponsora lub nadawcy.

Odpowiedz