PS. Czy wiecie może coś o dostępności urządzeń w Polsce spełniających oba standardy

A czy państwa które przechodzą na dvb-t2 widzą, że wybór tv i STB jest mały? Przejście to nie tylko dostępność "teraz". Zanim zamilknie FM to ceny będą takie same odbiorników dab+ i dvb-t2 Lite (będzie popyt to będzie i podaż).JaroslawMroczkowski pisze:To ja zadam bardziej ogólne pytanie: Czy ktoś widział jakikolwiek odbiornik mobilny albo przenośny (STB) w standardzie DVB-T2 Lite ?
Poza tym skąd to założenie, że cyfryzacja radia zacznie się u nas za 5 - 8 lat?
Przyjmując, że zacznie się w tym albo przyszłym roku nie widzę alternatywy dla DAB+ gwarantującej szeroką dostępność odbiorników (w tym także samochodowych i mobilnych).
Chyba zapomniałeś w twoim pytaniu słowo „Lite”. Oczywiście DVB-T2 i DVB-T2 Lite umożliwiają większą przepływność, bo są nowszymi standardami niż np. DAB i DAB+. Aktualizacja standardu z DAB na DAB+ odbyła się już w 2006 r. a pierwsze regularne transmisje uruchomiono w Australii w 2009 r. a w Niemczech z dwuletnim opóźnieniem w 2011 r.
Testy DVB-T2 przeprowadzono w 2011 r w Kopenhadze.
Jest to możliwe, ale odchodzi się od standardów, do których jest potrzebny specjalny sprzęt. DVB-T2 Lite jest przestarzałym standardem w porównaniu do 5G Broadcast. Niektórzy usługodawcy sieci dystrybucyjnej ogłosili już, że następnym standardem będzie 5G Broadcast i nawet rok w którym uruchomią sieć 5G Broadcast. Prowadzono są już testy, tak że DVB-T2 Lite nie ma już szansy.
Problemem jest po prostu brak chętnych i brak wolnego pasma. Warto przypomnieć o inicjatywie
Ehmmm..... Taaa..... "prostego schematu" ???some83 pisze: ↑10 października 2020, o 14:55Ale wydaje się, że można by nawet nie tylko standard zrobić i zatwierdzić, ale też nawet zrobić taki projekt Softu i elektroniki Open Source wprost do zastosowania, a w samochodach powinno być wystarczająco miejsca na dopięcie dodatkowych obwodów, a przecież radio w niezależnie od standardu daje się sprowadzić do prostego schematu:
strumień dźwięku, metadanych, i adres tego strumienia (źródło antenowe i częstotliwość, adres tunera).
Znam Open Source, ale czym jest „państwowy projekt Elektroniki Open Source”?
O czym piszesz?
Pobierasz wiedzę z TVP? Decyzja kosztowała 500 mln. Euro?
Obserwowałem już prace parlamentarzystów w Polsce i zagranicą. Wszędzie pada zawsze jedno pytanie: Ile będzie to kosztowało nas podatników. Po wywaleniu pieniędzy na D2-MAC nie znajdziesz w Europie idiotę, który da ci pieniądze na twoje widzimisię i na pewno nie 500 mln. czegoś tam, nawet nie afgańskich Afgani. Ciężko ci zrozumieć, że na DVB-T2 Lite i DRM/+/30 jest już za późno?
Czyli kto w końcu miałby za to zapłacić? Obywatel nie, ale koncerny już tak, które działają na terenie całej UE? A potem koncerny miałby nie podnieść ceny za sprzęt, bo bys ich postraszyłsome83 pisze: ↑12 października 2020, o 00:34No, sorki, ale to przykład Frajerstwa Państwowego (...)
Patent powinien należeć zatem do Państwa Niemieckiego, które może to udostępnić za zwrotem kosztów i to wielokrotnym całej UE. A gratis swoim obywatelom, a nawet i mieszkańcom.
My przecież te podatki Nie Na Darmo powinniśmy płacić.
?